Rezerwuj online

Czego należy unikać na diecie? cz.2

  1. Strona główna
  2. Czego należy unikać na diecie? cz.2
Poznaj szczegóły
Zdjęcie w tle
2 lip 2017

Aby dieta okazała się prawdziwym sukcesem należy mieć do niej odpowiednie podejście. Ważne jest nie tylko odżywianie według rozpisanej diety, ale także opieranie się wszelakim pokusom i walka z niezdrowymi przyzwyczajeniami. Z czego należy zrezygnować podczas diety?

Nie pij podczas posiłku

Nawyk ten nie należy do najzdrowszych. Popijanie w trakcie jedzenia przyczynia się do rozcieńczania soków żołądkowych, co utrudnia trawienie i tym samym sprzyja tyciu. Jeżeli chcemy się napić, to można zrobić to pół godziny przed jedzeniem. W ten sposób nie tylko ugasimy pragnienie, ale oszukamy nieco żołądek i zmniejszymy uczucie głodu. Natomiast po posiłku należy odczekać przynajmniej pół godziny.

Pożegnaj się z fast foodami

Pizza,hot dogi, burgery czy kebaby są bardzo niezdrowe i wysokokaloryczne (zawierają dużo nasyconych kwasów tłuszczowych). Bardzo często, sieciowych lokalach z fast foodami podawane produkty nie mają mikroelementów i błonnika. Sprzyja to otyłości – wystarczy spojrzeć na amerykańskie społeczeństwo lubujące się w tego typu daniach.

Nie kładź się po jedzeniu

Leżenie sprawia, że nasz organizm automatycznie uruchamia podobne mechanizmu jak te działające w czasie snu. W związku z tym zjedzony pokarm nie będzie trawiony w odpowiednim tempie, przez co jego część zamieni się w tłuszcz.

Nie najdaj się na noc!

Należy trzymać się zasady, która mówi, że najlepiej ostatni posiłek zjeść ok. 2-3 godziny przed snem. Jeśli zjemy później, to organizm nie zdąży zużyć wszystkich przyjętych kalorii i odłoży je w formie tkanki tłuszczowej. Kolacja nie powinna być także zbyt kaloryczna.

Walkę z dietą z pewnością uprzyjemni nam weekend spa nad morzem. Serdecznie zapraszamy do naszego hotelu spa nad morzem, gdzie prócz otaczającej przyrody możemy zapewnić smaczne i zdrowe posiłki oraz relaksujące zabiegi spa, które umilą pobyt nad morzem.
Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!