Rezerwuj online

Dlaczego zimą też warto uprawiać sport na świeżym powietrzu?

  1. Strona główna
  2. Dlaczego zimą też warto uprawiać sport na świeżym powietrzu?
Poznaj szczegóły
Zdjęcie w tle
29 sty 2016

Minusowe temperatury nie zachęcają do sportowej aktywności. Nie oszukujmy się, kiedy na dworze jeszcze ciemno, a my walczymy o każde pięć minut spędzone pod kołdrą, trudno jest zmobilizować się i wcześniej wstać, aby toczyć walkę z sobą i własnymi słabościami. Ale żeby uprawiać zimą sport nie trzeba wstawać o piątej rano i przebiegać dziesięć kilometrów. Skupmy się na aktywności sportowej, która nas nie przytłacza, a sprawi nam przyjemność. I nie musimy ćwiczyć nad ranem – znajdźmy porę w ciągu dnia, kiedy to nasz organizm najchętniej z nami współpracuje.

Dlaczego warto?

Wzmocnisz odporność organizmu

Nawet jeżeli na samym początku będzie trudno – z czasem wysiłek będzie lżejszy, a organizm sam się zacznie o niego upominać. Kiedy na dworze jest chłodniej nie starajmy się za wszelką cenę dążyć do osiągnięcia rekordowych wyników. Jedno jest pewne – przebywanie na mrozie hartuje organizm, a ten staje się odporniejszy na wszelkie wirusy.

Kalorie w dół

Kiedy jest zimno organizm pracuje na wyższych obrotach, dlatego spalamy więcej kalorii. Dlatego sport na świeżym powietrzu daje lepsze rezultaty. Zamień więc klimatyzowaną siłownie na marsz z psem! Chociaż raz w tygodniu.

Więcej witaminy D

Zimą naturalna ilość światła jest ograniczona, dlatego kiedy można należy z niej korzystać. Więcej witaminy D to lepsze samopoczucie, lepsza kondycja skóry i więcej endrofin! Wyjdźmy zatem z domu przy najbliżej okazji, nie bójmy się aktywnego wypoczynku, nawet jeżeli weekend spędzamy w hotelu nad morzem z basenem.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical Spa

 

 

 

 

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!