Rezerwuj online

Jak oczyścić organizm z toksyn?

  1. Strona główna
  2. Jak oczyścić organizm z toksyn?
Poznaj szczegóły
Zdjęcie w tle
18 sty 2018

Zła dieta, a także brak aktywności fizycznej - powodują gromadzenie toksyn w organizmie.
Zapominamy zadbać o nasze ciało od wewnątrz. Przyczyniamy się do pogorszenia naszego samopoczucia i kondycji. Przez napięty tryb życia wmawiamy sobie, że nie mamy czasu na jakiekolwiek zmiany.


Co dzieje się z zanieczyszczonym organizmem?

W pewien sposób nasz organizm zaczyna się buntować. Pojawiają się: bóle brzucha, nudności, zmniejszony apetyt, niechęć do niektórych potraw, a zwłaszcza zaparcia oraz biegunki. Czujemy się nabrzmiali, senni, nerwowi, pojawiają się bóle głowy, stany depresyjne i jesteśmy pozbawieni energii.
Efekty zanieczyszczenia będą odbijać się na stanie naszej cery. Stajemy się znacznie mniej odporni, a przez to jesteśmy narażeni na infekcje bakteryjne i wirusowe.

Detoks oraz odpowiednie odżywianie

Istotna jest regularna detoksykacja organizmu. Chodzi o oczyszczenie naszej wątroby oraz jelit, z wszelkich niestrawionych złogów. Możemy zacząć ją w swoim domu. Nie trzeba od razu szukać kliniki i poddawać się różnorodnym zabiegom. Na początek należy zrezygnować z jakichkolwiek używek. Odstawić napoje gazowane, białe pieczywo, fast-foody oraz kawę. Pić duże ilości wody oraz spożywać jak najwięcej owoców i warzyw. Zaleca się - pić herbatki ziołowe. Następnie już, regularnie stosować się do prawidłowo zbilansowanej diety. Dostarczać wraz z pożywieniem odpowiedniej ilości witamin – które sprzyjają funkcjonowaniu organizmu. Nie mniej ważne jest, oczyszczenie naszego umysłu. Możesz to zrobić zapisując się na zajęcia jogi albo np. zapewniając sobie długi weekend nad morzem, w ciszy i spokoju. Pamiętaj o aktywności fizycznej – brak regularnej aktywności fizycznej, sprawia, że toksyny zaczynają odkładać się w naszym organizmie. Pojawiają się zbędne kilogramy oraz częściej jesteśmy w złym nastroju.

Zdrowy organizm kosztuje sporo wyrzeczeń, ale warto poświęcić się dla zdrowej przyszłości. Zacznij już dzisiaj zmieniać złe nawyki żywieniowe i postaraj się co jakiś czas zrobić coś tylko dla siebie – zrelaksuj się podczas gorącej kąpieli, wybierz się na spacer lub odpręż się, zagłębiając się w swojej ulubionej lekturze. 

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!