Rezerwuj online

Jesteś na diecie? Tego unikaj! cz.1

  1. Strona główna
  2. Jesteś na diecie? Tego unikaj! cz.1
Poznaj szczegóły
Zdjęcie w tle
29 maj 2017

Dieta to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Zrezygnowanie z różnych potraw i smakołyków wymaga poświęcenia i bardzo silnej woli. Niestety często nie wszyscy są świadomi, że prócz jedzenia wskazanych potraw należy jednocześnie unikać niektórych produktów oraz zachowań. Czego należy unikać w trakcie diety, jeśli naprawdę chcemy pozbyć się dodatkowych kilogramów?

Alkohol

Wielu lekarzy i dietetyków to podkreśla, ale nie zaszkodzi przypomnieć raz jeszcze. Alkohol to przede wszystkim puste kalorie, więc trzeba z nich zrezygnować! Poza dużą ilością kalorii alkohole (zwłaszcza piwo) pobudzają nasz apetyt i rośnie skłonność do podjadania w trakcie picia. Dodatkowo słodkie syropy dodawane do drinków (chociażby popularna grenadyna) zawierają dużo cukru – to także nie sprzyja odchudzaniu.

Słodycze

Któż z nas nie lubi słodyczy? Niestety nie mają one praktycznie żadnych wartości odżywczych: zawierają dużo cukrów, węglowodanów oraz tłuszczy, dlatego też trzeba się z nimi pożegnać. Wybierasz się na imieniny cioci, a tam mnóstwo pyszności na stole? Bądź dzielny i asertywny! Później nadejdzie satysfakcja i duma z bycia konsekwentnym.

Pamiętaj - nie opuszczaj posiłków

Dotyczy to zwłaszcza śniadania! Przekonanie, że im mniej posiłków zjemy, tym szybciej schudniemy, jest bardzo złudne i nieprawdziwe. Śniadanie jest szczególnie ważne, bowiem poranny posiłek dostarcza nam energii na funkcjonowanie w ciągu dnia oraz na spalanie kalorii, na którym przecież tak nam zależy.

Nie nakładaj sobie dużych porcji!

Zdecydowanie lepiej przygotowywać i spożywać mniejsze porcje i ewentualnie sięgnąć po dokładkę niż od razu zjeść jedną dużą porcję i za dużo (istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że będzie się odkładać tkanka tłuszczowa). Jednak z dokładką należy nieco poczekać, bowiem sygnał sytości dociera do mózgu dopiero po około 20 minutach.

Przestrzeganie reguł diety jest bardzo ważne – dotyczy to również czasu naszego odpoczynku czy urlopu. Nawet będąc poza domem należy dbać o zbalansowane i zdrowe posiłki. Spędzając czas w Kormoranie nasi goście mogą być pewni, że w naszym hotelu spa nad morzem będą mogli nie tylko wypocząć, ale także zdrowo się odżywiać.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij