ODPRĘŻAJĄCA SIŁA LAWENDY | Kormoran Medispa Rowy

ODPRĘŻAJĄCA SIŁA LAWENDY

ODPRĘŻAJĄCA SIŁA LAWENDY

Lawenda to nie tylko ładna roślina o intensywnie fioletowej barwie, która kojarzy nam się z jesienią. Posiada ona liczne właściwości, dzięki czemu jest bardzo popularna przede wszystkim w kosmetyce i lecznictwie. O jakich właściwościach mowa?

Otóż kwiaty lawendy działają bakteriobójczo i antyseptycznie, łagodzą objawy reumatyzmu i znieczulają ból. Działa ona moczopędnie, wiatropędnie oraz żółciotwórczo, a do tego pobudza metabolizm. Dzięki lawendzie wzmagane jest wydzielanie soków trawiennych i poprawia się działanie układu trawiennego. Dodatkowo lawenda pozwoli nam pozbyć się bólu brzucha, poprawi też kondycję oraz funkcjonowanie wątroby. Ale to nie koniec lawendowych zalet- otrzymywany z tej rośliny olejek lawendowy uchodzi za najbardziej wartościowy ze wszystkich stosowanych w aromaterapii. Jest tak z wielu przyczyn.

Przede wszystkim związki aromatyczne, które wchodzą w skład tego olejku, wpływają kojąco na nasz układ nerwowy. Zapach lawendy uspokaja, łagodzi skutki stresu i ułatwia zasypianie. Natomiast inhalacja z użyciem olejku lawendowego jest stosowana także przy schorzeniach dróg oddechowych, np. przy zapaleniu oskrzeli czy przewlekłej chorobie płuc. Jeżeli odczuwamy silne zmęczenie, to zapach lawendy pobudzi nas do działania. Wystarczy kąpiel z dodatkiem olejku czy kominek aromaterapeutyczny i lawenda sprawnie pobudzi naszą aktywność umysłową dodając energii do działania. Co więcej, lawenda chroni nie tylko nasze ciało, ale też odzież- jej suszone kwiaty są bardzo skuteczne w ochronie przed molami.

Dodatkowo nadają ubraniom piękny kwiatowy zapach. Natomiast jej zdrewniałe łodygi mogą pełnić funkcję naturalnego kadzidełka. Specjalnie dla odwiedzających nasz hotel spa nad morzem przygotowaliśmy specjalną weekendową ofertę w towarzystwie wrzosu i lawendy. Podczas pobytu goście będą mieli między innymi możliwość zażycia relaksującej lawendowej kąpieli oraz poddania się kojącemu masażowi stemplami lawendowymi. Nie ma lepszego sposobu na powitanie pięknej polskiej jesieni niż relaks w nadmorskim kurorcie.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical SPA

Banners

Oferty