AQUACYCLING – SPOSÓB NA ZDROWIE I DOBRY HUMOR | Kormoran Medispa Rowy

AQUACYCLING – SPOSÓB NA ZDROWIE I DOBRY HUMOR

AQUACYCLING – SPOSÓB NA ZDROWIE I DOBRY HUMOR

Osoby, które szukały kiedyś, czy nadal poszukują rozmaitych ćwiczeń oraz treningów, które poprawią kondycję oraz stan zdrowia doskonale wiedzą, że możliwości jest mnóstwo. Ostatnio najpopularniejszy jest jogging, o którym pisaliśmy ostatnio. Lecz warto przyjrzeć się także innym, mniej znanym aktywnościom. Naszą propozycją jest aquacycling.

Co to jest?

Aquacycling są to zajęcia kardio, które przeprowadzane są oczywiście w wodzie. Treningi te łączą w sobie elementy aquaerobiku i ćwiczeń na rowerze stacjonarnym, czyli spinningu. Dlatego też można spotkać się z innymi nazwami tych ćwiczeń: aquaspinning, aquabike, hydrospinning lub hydrocycling. Zajęcia prowadzone w rytm energicznej muzyki co pozwala zmieniać tempo ćwiczeń.

Treningi są urozmaicane różnymi kombinacjami ćwiczeń aerobowych, zmianą kierunku jazdy czy też pozycji. Co daje aquacycling? Przede wszystkim to świetny sposób na odchudzanie – w trakcie 45 minut ćwiczeń można spalić nawet około 1000 kalorii! W trakcie treningu świetnie spala się tkanka tłuszczowa, do tego zwiększa się wydajność pracy serca i płuc, a także poprawia się ogólna kondycja fizyczna.

Aquacycling pozwala też szybciej usunąć z organizmu szkodliwe toksyny i produkty przemiany materii – przyczyną jest ciśnienie hydrostatyczne wody, które działa na ciało niczym masaż limfatyczny. Dodatkowo masaż wodny pozytywnie działa na dolegliwości żołądkowe czy perystaltykę jelit. Masująca ciało podczas ćwiczeń woda świetnie poprawia elastyczność skóry i wspomaga redukcję cellulitu. To także doskonały sposób na walkę z żylakami.

Specjalnie skonstruowane rowery, które wykorzystują opór wody jako element obciążenia treningowego, wpływają na wzmocnienie mięśni oraz wysmuklenie ciała. Oprócz nóg zaangażowane są wówczas również brzuch, ramiona i barki. Ale to nie wszystko :) W trakcie ćwiczeń uwalniane są endorfiny, czyli hormony szczęścia, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego jest to doskonały pomysł na regularne treningi czy też na sporadyczne ćwiczenia podczas weekendu spa.

Dla kogo jest aquacycling?

Tak naprawdę aquacycling jest dla każdego, nawet dla dzieci i osób starszych, jednak polecany jest przede wszystkim osobom po urazach, walczących z nadwagą czy po prostu chcącym popracować nad kręgosłupem. Woda unosi ciało, w związku z czym mimo intensywnej pracy mięśni odczuwamy mniejsze zmęczenie.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty