BĄDŹ W DOBREJ FORMIE! | Kormoran Medispa Rowy

BĄDŹ W DOBREJ FORMIE!

BĄDŹ W DOBREJ FORMIE!

Co oznacza bycie w dobrej formie? Dla sportowca to czas, kiedy bije swoje życiowe rekordy, a dla nas, zwykłych śmiertelników? Na pewno nie oznacza to sześciopaku na brzuchu i dziesiątek kilometrów pokonywanych każdego dnia. Bycie w dobrej formie to przede wszystkim dobre samopoczucie i zdrowie, na które składają się rozsądna dieta i – dopasowana do indywidulanych możliwości – aktywność fizyczna.

Marzenia o sylwetce, którą chwali się ulubiona trenerka fitness na Instagramie nie doprowadzą nas do niczego… no, może poza frustracją. Pamiętajmy, że zawodowi trenerzy i sportowcy całą swoją życiową aktywność poświęcają na to, aby osiągnąć coraz to nowe cele. Nasz codzienny wysiłek fizyczny powinniśmy dopasować do swoich możliwości. A więc?

Systematyczność i konsekwencja

Zaplanuj trening minimum trzy razy w tygodniu. To może być krótki jogging, intensywne spacery, wyjazd do hotelu z basenem nad morzem, rolki i wiele, wiele więcej – rób to w czym czujesz się najlepiej. Po pewnym czasie wysiłek fizyczny wchodzi nam w krew, staje się nieodłącznym etapem dnia, przyjemnie uzależnia!

Dieta jako styl życia – nie okres rygoru i frustracji

Krótkie i intensywne diety odchudzające bez konsultacji ze specjalistą nie mają sensu. Nie wytrwasz w postanowieniu, efekty będą widoczne, ale prawdopodobnie bardzo szybko wrócisz do wagi z przed diety. Kluczem do sukcesu jest wyrobienie dobrych i rozsądnych nawyków. Zrezygnuj ze sklepowych słodyczy na rzecz sezonowych owoców i własnych wypieków. Jedz regularnie i wstań wcześniej, aby do pracy przygotować sobie zdrową przekąskę. Pozwól sobie na odrobinę przyjemności – raz na jakiś czas zjedz rozpustną pizzę i ulubione lody czekoladowe. Ogranicz białe pieczywo i produkty mączne, czerp przyjemność ze swojej zdrowej i lekkiej kuchni. Mnóstwo inspiracji znajdziesz w Internecie, gdzie blogi o zdrowym stylu życia i roślinnych dietach zdobywają szczyty popularności. Nie zniechęcaj się i nie odpuszczaj – nawet podczas wakacji! Na urlopie również można odżywiać się zdrowo, ale smacznie, a kuchnia Kormorana jest tego najlepszym przykładem!

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical SPA

Banners

Oferty