BIEGANIE? LUBIĘ TO! | Kormoran Medispa Rowy

BIEGANIE? LUBIĘ TO!

BIEGANIE? LUBIĘ TO!

Sport to zdrowie – a dziś również moda, pasja, sposób na życie. Aktywność fizyczna jest coraz częstym sposobem spędzania wolnego czasu, w dużych miastach ludzie biegają w okolicznych parkach, kupują karnety na siłownie, jedzą lekko i nie lubię marnować czasu. Zdobycze cywilizacyjne przyzwyczaiły nas do wygody – klimatyzowanych pomieszczeń, samochodów, jedzenia na telefon. Czyżby współczesny człowiek dość już miał takiego trybu życia?

Mama, tata i ja

Wydaje się, że w końcu przestaliśmy sobie tłumaczyć, że aby ćwiczyć trzeba zainwestować duże pieniądze. Bieganie, bo na nim dziś chcemy się skupić, wymaga od nas właściwie tylko wygodnych butów, przewiewnej koszulki i…. zaangażowania. Najgorsze do przebrnięcia jest pierwszych pięć treningów. Później wydzielają się endorfiny, które wręcz uzależniają od tego sportu. Bieganie to także sposób na rodzinne spędzanie czasu - bardzo popularne stają się zawody, w których uczestniczą całe rodziny. Mama i tata na zmianę biegną - prowadząc jednocześnie wózek z maluchem, albo uczestniczą w rodzinnej sztafecie, kiedy dzieci już nieco podrosną. Ważne, aby od początku je zachęcać, dawać przykład i uświadamiać, że sport to przyjemność.

Aktywne wakacje

Podczas urlopu nie warto rezygnować z obranej drogi treningu. W górach możemy zafundować sobie trekking pośród dolin, nad morzem biegać wzdłuż plaży. Coraz więcej hoteli nad morzem oferuje również sportowe pakiety. Każdy znajdzie coś dla siebie! W Kormoranie mamy dla naszych Gości dwa programy – Light Running oraz Intensive Running. Opracowane przez specjalistów dają gwarancję bezpieczeństwa oraz skuteczności. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób początkujących i odbywa się w trzydniowym cyklu, drugi to propozycja dla nieco bardziej przygotowanych kondycyjnie – trwa pełne siedem dni. Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości, czy ten sport jest dla niego warto posłuchać ambasadorów biegania, których w naszym kraju jest coraz więcej. Jedną z nich, Beatę Sadowską, gościliśmy ostatnio w Rowach. Niezwykle lubiana dziennikarka telewizyjna i radiowa, a z zamiłowania maratonka (przebiegła ich 12!) napisała świetną książkę „I jak tu nie biegać”. W ostatnim z Wellness day pani Beta przekonywała, że bieganie jest dla każdego! Niewtajemniczonym możemy zdradzić, że swoją misję zakończyła powodzeniem!

Pozdrawiamy, załoga Kormoran Wellnes Medical Spa

Banners

Oferty