CHCESZ BYĆ W FORMIE? PIJ WODĘ! | Kormoran Medispa Rowy

CHCESZ BYĆ W FORMIE? PIJ WODĘ!

CHCESZ BYĆ W FORMIE? PIJ WODĘ!

Wciąż słyszymy, że codziennie powinniśmy pić wodę. Zresztą słusznie, bowiem woda uczestniczy w każdym procesie w naszym organizmie, a jej działanie jest nieocenione. Jednak czy pamiętamy, aby pić jej odpowiednie ilości? Ciało ludzkie składa się w ok. 70% z wody i wystarczy utrata zaledwie 20% może doprowadzić do poważnego odwodnienia. Ilość wody w organizmie nieznacznie zmienia się ze względu na wiek oraz jakość spożywanych pokarmów.

Co nam daje woda? Otóż przede wszystkim życie. W końcu uczestniczy w praktycznie wszystkim procesach w ludzkim organizmie, co umożliwia działanie enzymów trawiennych oraz wchłanianie składników pokarmowych w jelitach. Bez niej niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie wszystkich komórek. Woda stwarza środowisko dla licznych reakcji biochemicznych, transportuje substancje odżywcze, enzymy, hormony, a nawet reguluje temperaturę ciała.

Ale to nie wszystko! Dostarczanie organizmowi odpowiednich ilości płynów ma o wiele więcej zalet! Woda redukuje cholesterol, poprawia funkcjonowanie wątroby, pomaga wyeliminować problemy jelitowe, redukuje bóle głowy i pleców, nawilża skórę tym samym poprawiając jej elastyczność oraz wygląd, poprawia też naszą pamięć i koncentracje. Jednocześnie pomaga zredukować cellulit, wspomaga rzeźbienie mięśni i oczywiście gasi pragnienie.

To, ile wody powinniśmy spożywać zależy przede wszystkim od masy ciała, panujących warunków atmosferycznych oraz trybu życia. Na ogół przyjmuje się, że powinniśmy pić ok. 1,5 – 2 litr dziennie. Jednak zdecydowanie więcej płynów powinny przyjmować osoby np. pracujące w wysokich temperaturach i uprawiające sport.

Picie dużych ilości wody jest wskazane także dla osób, które chcą się zgubić dodatkowe kilogramy. Odchudzanie nie przyniesie efektów bez regularnego spożywania wody, która nawilża i oczyszcza organizm z toksyn. O tym, jak ważne jest picie wody dowiecie się także w naszej Pracowni Zdrowia, która jest dostępna w naszym hotelu spa nad morzem.

Wodę należy pić regularnie, małymi łykami. Duże ilości naraz mogą przyczynić się do szybszego wypłukiwania soli mineralnych z organizmu. Dlatego też lepiej pić ją częściej, ale w mniejszych ilościach. Co ciekawe, nie powinno się pić podczas posiłków. Dlaczego? Wpływa ona na zmniejszenie stężenia enzymów trawiennych, co utrudnia trawienie. Powoduje także, że pokarm się zlepia w żołądku, przez co żeby się najeść, trzeba przyjąć więcej jedzenia. Dlatego lepiej wypić szklankę wody 10 minut przed i po posiłku.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty