CUDOWNE WŁAŚCIWOŚCI BURSZTYNU | Kormoran Medispa Rowy

CUDOWNE WŁAŚCIWOŚCI BURSZTYNU

CUDOWNE WŁAŚCIWOŚCI BURSZTYNU

Magiczne właściwości bursztynu doceniano od wieków. Już w starożytnym Rzymie był używany jako materiał zdobniczy i jednocześnie wierzono w jego właściwości lecznicze oraz ochronne. Jego wartość doceniano w całej starożytnej Europie. Do dziś jest to bardzo ceniony kamień, który wykorzystuje się w medycynie naturalnej czy jubilerstwie.

Bursztyn, inaczej nazywany amberem czy jantarem, to kopalna skamieniała żywica pochodząca z drzew iglastych. W mineralogii określany jest jako niejednorodne chemicznie ciało organicznego pochodzenia o charakterystycznych właściwościach fizykochemicznych. Jest to jedyny kamień szlachetny roślinnego pochodzenia. Najwięcej bursztynu występuje w Bałtyku, chociaż istnieją też jego odmiany z cieplejszych mórz. W Polsce amber znajdziemy m.in. w okolicach Zatoki Gdańskiej, Mierzei Wiślanej oraz Półwyspu Helskiego.

Bursztyn posiada właściwości elektrostatyczne, które korzystnie jonizują powietrze, co wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Amber w ten sposób łagodzi napięcia nerwowe i poprawia nasze samopoczucie. Kamień ten jest bogaty w cenne mikroelementy, takie jak krzem, żelazo, magnez, wapń, potas, kwasy żywiczne czy związki organiczne połączone z jodem. Najkorzystniej na nasze zdrowie wpływa bursztyn naturalny, czyli nieszlifowany.

Posiada on wtedy właściwości antybakteryjne, przyspiesza gojenie ran, obniża ciśnienie krwi i uspokaja. We współczesnej litoterapii (polegającej na leczeniu kamieniami szlachetnymi) nieoszlifowany jantar przykłada się w okolice splotu słonecznego, dzięki czemu stabilizuje pracę serca, śledziony i układu krążenia. Przed zastosowaniem bursztynu należy go wypłukać pod bieżącą wodą i położyć na słońcu, aby wysechł. W ten sposób oczyścimy go z negatywnej energii, którą mógł wchłonąć podczas wcześniejszego stosowania. Dużą popularnością cieszy się wykorzystywanie bursztynu do nalewki, która pomaga w leczeniu chorób tarczycy, gardła, przy reumatyzmie, przeziębieniu czy zapaleniu płuc. Pomaga także na bóle głowy oraz przy osłabieniu organizmu. Wystarczy regularnie dodawać kilka kropli nalewki np. do herbaty.

Jantar wykorzystywany jest także przy zabiegach pielęgnacyjnych. Kremy z bursztynów wzmacniają zdolności immunologiczne skóry, zmniejszają jej szorstkość i głębokość zmarszczek, poprawiają ukrwienie oraz dotleniają- sprzyja to odnowie komórek. Tak odżywiona i wzmocniona skóra staje się też bardziej odporna na alergie. Aby kamienie nie straciły swoich właściwości, bursztyn powinien być odpowiednio długo i wolno mielony.

Amber jest kamieniem o wielu cudownych właściwościach. Niektórzy właśnie dla niego przyjeżdżają na wczasy nad morzem, gdzie można uczestniczyć w połowach bursztynu.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical SPA

Banners

Oferty