CZAS JESIENNO-ZIMOWY – JAK NIE STRACIĆ FORMY | Kormoran Medispa Rowy

CZAS JESIENNO-ZIMOWY – JAK NIE STRACIĆ FORMY

CZAS JESIENNO-ZIMOWY – JAK NIE STRACIĆ FORMY

Wakacje są już tylko wspomnieniem. Spódniczki, krótkie topy i spodenki oraz bikini – znalazły swoje miejsce głęboko w szafie. Z dnia na dzień będzie robić się coraz ciemniej i zimniej. Dodatkowo przed nami zmiana czasu, która także ma duży wpływ na nasze samopoczucie. W tym okresie nasz organizm potrzebuje więcej witamin, ciepła, ale też odpoczynku. Mniej ochoty mamy na ruch, a brak słońca powoduje, że jesteśmy bardziej zmęczeni i częściej łapiemy jesienne dołki. I chociaż największą ochotę mamy na to, by w ciepłym swetrze, trzymając kubek herbaty przesiedzieć ten czas w fotelu, grzejąc się w cieple kominka, to... jest to naprawdę niewskazane!

DAJ SOBIE CZAS, ALE NIE ODPUSZCZAJ

Wbrew pozorom w okresie jesienno-zimowym ruch jest jak najbardziej wskazany. Ćwiczenia fizyczne mogą zdziałać cuda! Przede wszystkim poprawią Twoje samopoczucie dzięki endorfinom – hormonom szczęścia, które wydzielają się właśnie podczas wysiłku fizycznego. Ponadto, pozwolą Ci zachować dobrą formę. Jesienno-zimowe lenistwo sprawia, że przybieramy na wadze. Niska temperatura nie tylko odstrasza nas od ćwiczeń, ale też powoduje, że jemy więcej i chętniej sięgamy po potrawy tłuste i wysokokaloryczne. I chociaż jest to uwarunkowane biologicznie, to możemy zastąpić niezdrowe tłuszcze, wybierając dietę bardziej zbilansowaną. Zamiast golonki – łosoś, zamiast bigosu – pełnoziarnisty makaron z warzywami i kurczakiem. Przede wszystkim zaś – ćwiczenia fizyczne.

W jaki sposób się do nich przekonać? Najlepiej nie przeciążać się zanadto i zachować systematyczność. Doskonałym wyborem jest weekend nad morzem, czyli spa nad Bałtykiem! Odrobina luksusu sprawi, że momentalnie poczujesz się lepiej i zregenerujesz siły. Wybierz hotel z basenem. To gwarancja na aktywny odpoczynek dla Twojego organizmu.

Banners

Oferty