DLACZEGO ZIMĄ TEŻ WARTO UPRAWIAĆ SPORT NA ŚWIEŻYM POWIETRZU | Kormoran Medispa Rowy

DLACZEGO ZIMĄ TEŻ WARTO UPRAWIAĆ SPORT NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

DLACZEGO ZIMĄ TEŻ WARTO UPRAWIAĆ SPORT NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Minusowe temperatury nie zachęcają do sportowej aktywności. Nie oszukujmy się, kiedy na dworze jeszcze ciemno, a my walczymy o każde pięć minut spędzone pod kołdrą, trudno jest zmobilizować się i wcześniej wstać, aby toczyć walkę z sobą i własnymi słabościami. Ale żeby uprawiać zimą sport nie trzeba wstawać o piątej rano i przebiegać dziesięć kilometrów. Skupmy się na aktywności sportowej, która nas nie przytłacza, a sprawi nam przyjemność. I nie musimy ćwiczyć nad ranem – znajdźmy porę w ciągu dnia, kiedy to nasz organizm najchętniej z nami współpracuje.

Dlaczego warto?

Wzmocnisz odporność organizmu

Nawet jeżeli na samym początku będzie trudno – z czasem wysiłek będzie lżejszy, a organizm sam się zacznie o niego upominać. Kiedy na dworze jest chłodniej nie starajmy się za wszelką cenę dążyć do osiągnięcia rekordowych wyników. Jedno jest pewne – przebywanie na mrozie hartuje organizm, a ten staje się odporniejszy na wszelkie wirusy.

Kalorie w dół

Kiedy jest zimno organizm pracuje na wyższych obrotach, dlatego spalamy więcej kalorii. Dlatego sport na świeżym powietrzu daje lepsze rezultaty. Zamień więc klimatyzowaną siłownie na marsz z psem! Chociaż raz w tygodniu.

Więcej witaminy D

Zimą naturalna ilość światła jest ograniczona, dlatego kiedy można należy z niej korzystać. Więcej witaminy D to lepsze samopoczucie, lepsza kondycja skóry i więcej endrofin! Wyjdźmy zatem z domu przy najbliżej okazji, nie bójmy się aktywnego wypoczynku, nawet jeżeli weekend spędzamy w hotelu nad morzem z basenem.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical Spa

Banners

Oferty