DROGA ZIELONEJ HERBATY | Kormoran Medispa Rowy

DROGA ZIELONEJ HERBATY

DROGA ZIELONEJ HERBATY

Herbata – napój doceniany na całym świecie, zwłaszcza przez Brytyjczyków. Choć uwielbiana jest także w Kraju Kwitnącej Wiśni. Japończycy cenią ją na tyle, by celebrować ją specjalną ceremonią parzenia (nazywana chanoyu, niekiedy także „cha-do” co oznacza drogę herbaty), której to tradycja sięga XIII wieku. Herbata posiada nie tylko wysoko cenione walory smakowe, ale też właściwości lecznicze. Jedną z najpopularniejszych odmian jest herbata zielona, która słynie z właściwości leczniczych.

Pozytywnie wpływa na nasze zdrowie

Zielona herbata posiada liczne właściwości, dzięki którym pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Między innymi jest bogata w witaminy C, E, B oraz sole mineralne, obniża ciśnienie krwi poprawiając także krążenie, co zmniejsza ryzyko chorób serca. Fluor uchroni nas przed próchnicą, natomiast flawonoidy wzmocnią naczynia krwionośne, co przeciwdziała zakrzepom krwi. Znajdujące się w herbacie przeciwutleniacze chronią nas przed działaniem substancji rakotwórczych. Usuwają z organizmu szkodliwe wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania nowotworów. Jednocześnie wzmacniają odporność komórek i chronią je przed szkodliwym utlenianiem niektórych substancji.

Poprawia stan skóry

Jako że zielona herbata zawiera dużą liczbę antyoksydantów niwelujących działanie wolnych rodników, cieszy się dużą popularnością także w przemyśle kosmetycznym. Kremy zawierające zieloną herbatę chronią skórę przed fotostarzeniem i opóźniają działanie zmarszczek oraz mało atrakcyjnych przebarwień. Posiada też właściwości antybakteryjne, dzięki czemu występuje w kosmetykach przeznaczonych do skóry trądzikowej i przetłuszczającej się, pomagają także usunąć zaskórniki. Dlatego też, jeśli hotele spa oferują zabiegi z kosmetykami z dodatkiem zielonej herbaty – nie wahajcie się, tylko korzystajcie! Wasza skóra z pewnością będzie wdzięczna.

Jest pomocnikiem diety

Jeżeli jesteśmy na diecie lub po prostu chcemy zrzucić kilka dodatkowych kilogramów, to warto skorzystać z pomocy zielonej herbaty. Zawarta w niej witamina B, kofeina oraz katechiny i polifenole przyspieszają przemianę materii i pobudzają wydzielanie soków trawiennych. Dodatkowo pozytywnie działa na metabolizm wątroby i przyspiesza utlenianie tłuszczów.

Pobudza umysł, a także relaksuje

Wszystko zależy od tego, jak zaparzymy herbatę. Świeży napar ma dużą zawartość teiny, dzięki czemu orzeźwia i pobudza organizm, zwiększa nasze zdolności umysłowe – poprawia koncentrację oraz zdolność kojarzenia. Natomiast herbata po drugim parzeniu będzie miała intensywniejszy aromat, który pomoże się zrelaksować i odprężyć.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty