JAK OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN? | Kormoran Medispa Rowy

JAK OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN?

JAK OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN?

Zła dieta, a także brak aktywności fizycznej - powodują gromadzenie toksyn w organizmie. Zapominamy zadbać o nasze ciało od wewnątrz. Przyczyniamy się do pogorszenia naszego samopoczucia i kondycji. Przez napięty tryb życia wmawiamy sobie, że nie mamy czasu na jakiekolwiek zmiany.

CO DZIEJE SIĘ Z ZANIECZYSZCZONYM ORGANIZMEM?

W pewien sposób nasz organizm zaczyna się buntować. Pojawiają się: bóle brzucha, nudności, zmniejszony apetyt, niechęć do niektórych potraw, a zwłaszcza zaparcia oraz biegunki. Czujemy się nabrzmiali, senni, nerwowi, pojawiają się bóle głowy, stany depresyjne i jesteśmy pozbawieni energii. Efekty zanieczyszczenia będą odbijać się na stanie naszej cery. Stajemy się znacznie mniej odporni, a przez to jesteśmy narażeni na infekcje bakteryjne i wirusowe.

DETOKS ORAZ ODPOWIEDNIE ODŻYWIANIE

Istotna jest regularna detoksykacja organizmu. Chodzi o oczyszczenie naszej wątroby oraz jelit, z wszelkich niestrawionych złogów. Możemy zacząć ją w swoim domu. Nie trzeba od razu szukać kliniki i poddawać się różnorodnym zabiegom. Na początek należy zrezygnować z jakichkolwiek używek. Odstawić napoje gazowane, białe pieczywo, fast-foody oraz kawę. Pić duże ilości wody oraz spożywać jak najwięcej owoców i warzyw. Zaleca się - pić herbatki ziołowe. Następnie już, regularnie stosować się do prawidłowo zbilansowanej diety. Dostarczać wraz z pożywieniem odpowiedniej ilości witamin – które sprzyjają funkcjonowaniu organizmu. Nie mniej ważne jest, oczyszczenie naszego umysłu. Możesz to zrobić zapisując się na zajęcia jogi albo np. zapewniając sobie długi weekend nad morzem, w ciszy i spokoju. Pamiętaj o aktywności fizycznej – brak regularnej aktywności fizycznej, sprawia, że toksyny zaczynają odkładać się w naszym organizmie. Pojawiają się zbędne kilogramy oraz częściej jesteśmy w złym nastroju. Zdrowy organizm kosztuje sporo wyrzeczeń, ale warto poświęcić się dla zdrowej przyszłości.

Zacznij już dzisiaj zmieniać złe nawyki żywieniowe i postaraj się co jakiś czas zrobić coś tylko dla siebie – zrelaksuj się podczas gorącej kąpieli, wybierz się na spacer lub odpręż się, zagłębiając się w swojej ulubionej lekturze.

Banners

Oferty