JAK ZADBAĆ O SWÓJ KRĘGOSŁUP? | Kormoran Medispa Rowy

JAK ZADBAĆ O SWÓJ KRĘGOSŁUP?

JAK ZADBAĆ O SWÓJ KRĘGOSŁUP?

Dzisiejsze czasy to nieustanne życie w pośpiechu, walka ze stresem oraz siedzący tryb życia. Wszystko to wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, w tym także na kręgosłup. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem naszych pleców koniecznie należy dbać o kręgosłup. Jak to zrobić? Oto kilka sugestii.

Przed podjęciem działań warto dowiedzieć się, co może być przyczyną bólu. Odkrywając przyczynę o wiele łatwiej będzie nam zwalczyć dolegliwość. Zwłaszcza, że przyczyny mogą być bardzo różne. Powodem może być siedzący tryb życia, zbyt słabe mięśnie brzucha i pleców, obciążenie kręgosłupa przez nadwagę, przyjmowanie nieprawidłowych pozycji, schorzenia kręgosłupa (takie jak dyskopatia, rwa kulszowa, skolioza czy kręgozmyk) a nawet stres, który sprawia, że mięśnie grzbietu są stale napięte, co powoduje bóle pleców.

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią formę naszych pleców. Koniecznie należy wzmocnić okolice kręgów lędźwiowych, na które to Polacy skarżą się najczęściej. Zestawy ćwiczeń na poszczególne mięśnie oraz partie kręgosłupa bez problemu można znaleźć chociażby w Internecie. Kolejna kwestia to zmiana trybu życia. Ograniczenie stresu, zapewnienie odpowiednich warunków w trakcie pracy oraz wypoczynku także naszym plecom do podstawa. Dobrze wyprofilowane krzesło, odpowiednio ustawiony monitor, a w czasie snu dobry (czyli nie za miękki) materac to tylko część podstawowych zagadnień, o które powinniśmy się zatroszczyć. Z pewnością ulgę przyniosę także relaksujące masaże, które pozwolą nam się odprężyć.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych gości nasz hotel oferuje program „Zdrowy kręgosłup”, który skierowany jest przede wszystkim dla osób borykających się z bólem pleców. Celem programu jest przywrócenie sprawności kręgosłupa, mięśni oraz stawów, a także profilaktyka, które pomoże zapobiec występowaniu kolejnych przeciążeń i dolegliwości. W ten sposób można połączyć relaksujący pobyt w spa nad morzem z przyjemną i wzmacniającą terapią, która z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical SPA

Banners

Oferty