JESTEŚ NA DIECIE? TEGO UNIKAJ! CZ.1 | Kormoran Medispa Rowy

JESTEŚ NA DIECIE? TEGO UNIKAJ! CZ.1

JESTEŚ NA DIECIE? TEGO UNIKAJ! CZ.1

Dieta to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Zrezygnowanie z różnych potraw i smakołyków wymaga poświęcenia i bardzo silnej woli. Niestety często nie wszyscy są świadomi, że prócz jedzenia wskazanych potraw należy jednocześnie unikać niektórych produktów oraz zachowań. Czego należy unikać w trakcie diety, jeśli naprawdę chcemy pozbyć się dodatkowych kilogramów?

Alkohol

Wielu lekarzy i dietetyków to podkreśla, ale nie zaszkodzi przypomnieć raz jeszcze. Alkohol to przede wszystkim puste kalorie, więc trzeba z nich zrezygnować! Poza dużą ilością kalorii alkohole (zwłaszcza piwo) pobudzają nasz apetyt i rośnie skłonność do podjadania w trakcie picia. Dodatkowo słodkie syropy dodawane do drinków (chociażby popularna grenadyna) zawierają dużo cukru – to także nie sprzyja odchudzaniu.

Słodycze

Któż z nas nie lubi słodyczy? Niestety nie mają one praktycznie żadnych wartości odżywczych: zawierają dużo cukrów, węglowodanów oraz tłuszczy, dlatego też trzeba się z nimi pożegnać. Wybierasz się na imieniny cioci, a tam mnóstwo pyszności na stole? Bądź dzielny i asertywny! Później nadejdzie satysfakcja i duma z bycia konsekwentnym.

Pamiętaj - nie opuszczaj posiłków

Dotyczy to zwłaszcza śniadania! Przekonanie, że im mniej posiłków zjemy, tym szybciej schudniemy, jest bardzo złudne i nieprawdziwe. Śniadanie jest szczególnie ważne, bowiem poranny posiłek dostarcza nam energii na funkcjonowanie w ciągu dnia oraz na spalanie kalorii, na którym przecież tak nam zależy.

Nie nakładaj sobie dużych porcji!

Zdecydowanie lepiej przygotowywać i spożywać mniejsze porcje i ewentualnie sięgnąć po dokładkę niż od razu zjeść jedną dużą porcję i za dużo (istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że będzie się odkładać tkanka tłuszczowa). Jednak z dokładką należy nieco poczekać, bowiem sygnał sytości dociera do mózgu dopiero po około 20 minutach.

Przestrzeganie reguł diety jest bardzo ważne – dotyczy to również czasu naszego odpoczynku czy urlopu. Nawet będąc poza domem należy dbać o zbalansowane i zdrowe posiłki. Spędzając czas w Kormoranie nasi goście mogą być pewni, że w naszym hotelu spa nad morzem będą mogli nie tylko wypocząć, ale także zdrowo się odżywiać.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty