JOGA – PRZYJEMNOŚĆ DLA CIAŁA I DUCHA | Kormoran MedispaRowy

JOGA – PRZYJEMNOŚĆ DLA CIAŁA I DUCHA

JOGA – PRZYJEMNOŚĆ DLA CIAŁA I DUCHA

Joga jest jednym z sześciu systemów filozofii indyjskiej. Polega na szukaniu związku pomiędzy ciałem i umysłem. Samo słowo oznacza „wiązać”, „ujarzmi(a)ć”, „jednoczyć”. Wyraża zatem wysiłek człowieka, samodyscyplinę, dzięki której może osiągnąć prawdziwą koncentrację. Błędne jest kojarzenie jogi wyłącznie z hinduizmem czy z każdą inną konkretną religią – z założenia jest to system osobistego rozwoju polegający na doskonaleniu ciała i ducha.

Ludzie zachodu odkryli jogę w latach 70. Młode pokolenie zbuntowało się przeciw konsumpcyjnemu stylowi życia i zapragnęło podążać swoją własną drogą. Zwrócenie się ku filozofii Wschodu pozwoliło nabrać dystansu i odkryć w ciele uśpione pokłady energii. Jogę można oczywiście praktykować w oderwaniu od filozoficznego, moralnego kontekstu. Jest to bardzo często po prostu gimnastyka, która pozwala zapanować nad ciałem, dodaje energii i sprawia, że czujemy się lepiej. To taka kuracja antystresowa, dlatego obecna jest również w ofercie nadmorskich kurortów. Spore zainteresowanie jogą sprawia, że w każdym mieście odbywają się zajęcia i kursy o różnym stopniu trudności prowadzone przez wyspecjalizowanych nauczycieli.

Czy jogę można ćwiczyć samodzielnie?

Oczywiście! Podstaw możemy nauczyć się sami. Internet pełen jest inspiracji, dlatego nie musimy koniecznie zapisywać się na kurs. Jogę można ćwiczyć wszędzie - wystarczy kawałek przestrzeni, na której położymy materac czy zwykłą karimatę. Zacząć można od zaraz – dla siebie, dla zdrowia, dla lepszego samopoczucia. A może ktoś chciałby spróbować jogi nad morzem? Kormoran oferuje gimnastykę ciała i ducha! Hotele wellnes zadbają również o wasze dobre samopoczucie!

Pozdrawiamy, załoga Kormoran Wellnes Medical Spa

Banners

Oferty