JOGGING W TRYBIE SLOW | Kormoran Medispa Rowy

JOGGING W TRYBIE SLOW

JOGGING W TRYBIE SLOW

Sport to zdrowie – słyszymy to niemal przez całe życie. Zresztą słusznie, bo słowa te to szczera prawda. Jednak nie każdy ma dar do uprawnia sportów wysiłkowych, nie odnajduje się też w sportach zespołowych. Niektórzy cenią sobie spokój i brak pośpiechu. Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem jest slow jogging.

Czym jest slow jogging?

Jest to rodzaj biegowego treningu. Polega on na bardzo powolnym truchtaniu, które często jest wolniejsze od chodzenia. Slow jogging stworzył japoński profesor, dyrektor Instytutu Fizjologii Sportu Uniwersytetu Fukuoka – Hiroaki Tanaka, który przez większość swojego życia badał wpływy rozmaitych dyscyplin sportowych na zdrowie oraz samopoczucie ludzi.

Podstawową zasadą tutaj jest truchtanie we własnym tempie zwanym „niko niko”, co po japońsku oznacza „uśmiech”. Prędkość należy stopniowo zwiększać wraz z poprawą naszej kondycji. Skąd wiadomo, że nasze tempo jest prawidłowe? Wystarczy na siebie spojrzeć: jeśli w trakcie slow joggingu nie czujemy zmęczenia, nie mamy zadyszki i możemy swobodnie się uśmiechać czy rozmawiać, to znaczy, że jest to nasze optymalne tempo „niko niko”.

Czym różni się od zwykłego joggingu?

Przede wszystkim posiada wszystkie jego zalety, ale nie wady. Trenując slow jogging zapobiegamy przeróżnym chorobom cywilizacyjnym: otyłości, cukrzycy, nadciśnieniem oraz problemami cholesterolem czy krążeniem. Dzięki tej technice możemy uniknąć także zakwasów, bólu mięśni i wielu kontuzji. Bardzo ważne jest też to, ze po treningu nie odczuwamy zmęczenia!

Dla kogo jest slow jogging?

Przede wszystkim dla osób, które nigdy nie przepadały za zbyt intensywnym wysiłkiem i które nie lubią biegania. Ale też dla osób z nadwagą, prowadzących siedzący tryb życia i dla osób starszych, które zbyt intensywne ćwiczenia za bardzo męczą. Z pewnością slow jogging jest receptą na rozpoczęcie zdrowszego trybu życia, dlatego bez wahania można go polecić niemalże każdemu, bez względu na wiek i płeć. Nasz hotel spa nad morzem jest położony w przepięknej okolicy, gdzie mamy doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku, w tym również slow joggingu. Zimowa aura może nie zachęci każdego, jednak nie można nie docenić panującego o tej porze roku spokoju i ciszy przerywanej jedynie przez szum fal Bałtyku.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty