KOJĄCY BŁĘKIT CZY ENERGICZNA CZERWIEŃ? TERAPIA KOLORAMI | Kormoran Medispa Rowy

KOJĄCY BŁĘKIT CZY ENERGICZNA CZERWIEŃ? TERAPIA KOLORAMI

KOJĄCY BŁĘKIT CZY ENERGICZNA CZERWIEŃ? TERAPIA KOLORAMI

Obecnie coraz częściej decydujemy się na naturalne metody leczenia i kuracje. W niektórych z nich stosuje się zioła, aromaty, kamienie szlachetne czy też…kolory. I to właśnie leczenie barwami zyskuje uznanie. Koloroterapia, bo właśnie o niej mowa, jest jedną z popularniejszych metod wśród medycyny alternatywnej. Niektóre barwy nas uspokoją i zrelaksują, inne natomiast pobudzą i dodadzą energii do działania. Chromoterapię stosowano już w starożytnych czasach- jako pierwsi lecznicze właściwości barw docenili mieszkańcy Chin, Egiptu oraz Indii.

Jak działa terapia kolorami?

Każdy kolor emituje drgania o różnej częstotliwości- zupełnie tak jak komórki ciała ludzkiego. Gdy nic nam nie dolega, częstotliwość tych drgań jest stała. Jednak w momencie, gdy coś złego się dzieje z organizmem, ulegają one różnym zmianom i zakłóceniom. Odpowiednie kolory wspomagają powrót tych drgań do normy. Warto tutaj też zwrócić uwagę, że wiele cech i funkcji człowieka (takich jak np. ciepłota ciała, wzrost, sen czy tempo trawienia) jest uzależnionych od przysadki mózgowej, ta zaś jest wrażliwa na światło.

Organizm ludzki inaczej reaguje na rozmaite kolory. Na podstawie własnych doświadczeń z pewnością możemy stwierdzić, które barwy nas odprężają, a które wpływają kojąco na nasze nerwy. W końcu nie bez powodu gdy chcemy się odprężyć wybieramy się na spacer do lasu lub spędzamy weekend nad morzem. Otaczające nas barwy działają nie tylko na naszą psychikę, ale również na ciało. Mają one wiele znaczeń. I tak np. niebieski wycisza i pomaga zwalczyć bezsenność, ułatwia przemianę materii oraz pracę serca, leczy bóle stawów. Czerwony pobudza namiętność, żywotność oraz ambicje, jest doskonałym sposobem na melancholię. Podwyższa ciśnienie, skutecznie pomaga przy przeziębieniu, a także przy bólach pleców i chorobach krwi. Jednocześnie nie jest wskazany przy chorobach serca oraz krążenia. Natomiast szary odpręża i wycisza, pomaga przy leczeniu obrzęków. Jednak należy z nim uważać, bowiem jego nadmiar może doprowadzić do izolacji. Fiolet jest kolorem idealnie nadającym się do sesji medytacyjnych. Reguluje wydzielanie hormonów i pozytywnie wpływa na system nerwowy. Bardzo często stosowany jest w leczeniu blizn, cellulitu czy nawet migreny.

A to tylko namiastka tego, co mogą zdziałać otaczające nas barwy. Odpowiednio dopasowane do naszych przypadłości kolory pomogą w pozbywaniu się dolegliwości naszego organizmu. Dzięki nim zniwelujemy zmęczenie, zaburzenia metabolizmu, problemy skórne, a także zwiększymy naszą odporność. Jednak koloroterapia to także świetne rozwiązanie dla osób, które nie cierpią na żadne zaburzenia. Chromoterapia wpływa bowiem także na poprawę naszego samopoczucia, pozwala się odprężyć i zrelaksować.

Właśnie dlatego coraz częściej możemy spotkać się z ofertą koloroterapii w hotelach spa. W naszym spa również oferujemy zabiegi z terapeutycznymi barwami. Prócz krytego basenu z koloroterapią znajdą tutaj Państwo również łóżko emitujące światło wyciszające w różnych kolorach, które pozwala się zrelaksować i rozładować stres.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical SPA

Banners

Oferty