LECZENIE TEMPERATURĄ - TERMOTERAPIA | Kormoran Medispa Rowy

LECZENIE TEMPERATURĄ - TERMOTERAPIA

LECZENIE TEMPERATURĄ - TERMOTERAPIA

Termotrapia polega na leczeniu z wykorzystaniem energii cieplnej. Ciepłolecznictwo oraz krioterapia (czyli oziębianie tkanek) są zalecane w przypadku zupełnie różnych dolegliwości, dlatego też warto bliżej zapoznać się z ich działaniem. Leczenie ciepłem Wysoka temperatura rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu zwiększa się przepływ krwi, poprawia się przemiana materii oraz dochodzi do przyspieszenia regeneracji tkanek.

Ponadto zwiększa się odporność organizmu. Ciepłolecznictwo stosuje się zazwyczaj w przypadku przewlekłych stanów zapalnych i w leczeniu bólu. Najczęściej stosuje się zabiegi hydroterapeutyczne (gdzie wykorzystywana jest woda o temperaturze powyżej 36 °C i para), parafinowych, promienie podczerwone, ultradźwięki i prądy o wysokiej częstotliwości. Zabiegi cieplne zaleca się również w przypadku chorób reumatycznych, niedowładu kończyn, przy przykurczu mięśni, nerwobólach kostnych a nawet przy chorobach ginekologicznych.

Leczenia ciepłem powinny jednak unikać osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka, niewydolność krążenia, hemofilię czy nadczynność tarczycy. Leczenie zimnem Inaczej określane jako krioterapia ogólna jest skuteczne przy leczeniu bólu, obrzęków i zahamowaniu stanu zapalnego. Najczęściej zimno aplikowane jest w postaci lodu, termożeli, okładów, kompresów czy przez rozpylanie aerozoli. Niskie temperatury stosuje się miejscowo albo ogólnoustrojowo – wszystko zależy od rodzaju dolegliwości. Krioterapia poprawia drenaż żylny i limfatyczny, zwalnia przewodnictwo nerwów oraz obniża napięcie mięśniowe. Jest stosowana przy schorzeniach narządów ruchu, zwyrodnieniowej chorobie stawów, fibromialgii czy przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Zabiegi te wykonuje się też u dzieci z zespołem Downa, aby rozluźnić mięśnie.

Terapia zimnem jest wskazana w przypadku stanów bólowych, obrzęków pourazowych, ostrego zapalenia tkanek, czy łuszczycowego zapalenia stawów. Natomiast unikać krioterapii powinny unikać osoby nadwrażliwe na zimno, z zespołem Raynauda, zepołem Sudecka, a także cierpiąc na popromienne zmiany skóry, zapalenie miedniczek nerkowych czy z odmrozinami. Spędzając weekend nad morzem nasi goście mogą skorzystać z leczniczych działań termoterapii. Wśród wielu dostępnych opcji znajduje się m.in. program „Zdrowe stawy”. Posiada on zabiegi z zakresu krioterapii, które z pewnością przyniosą ulgę i pozwolą się odprężyć.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty