MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI | Kormoran Medispa Rowy

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Myśląc o relaksie wiele osób od razu myśli o masażu. Ale o jakim? Tutaj każdy może być zwolennikiem zupełnie innych jego odmian: relaksacyjny, leczniczy czy lomi – lomi. Jeszcze inni mogą pomyśleć o masażu gorącymi kamieniami, którego rzesze miłośników wciąż się powiększają. Na czym polega ten rodzaj masażu i skąd pojawił się we współczesnych gabinetach masażu?

Masaż gorącymi kamieniami znany jest już od starożytności i pochodzi z Dalekiego Wschodu. Co ciekawe, mówi się też o tym, że technika ta jest starsza od akupunktury. Opiera się ona na teorii mówiącej o przepływie energii przez organizm, w którym są rozmieszczone ośrodki energii (określane czakrami). Każdy z nich znajduje się w pobliżu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego (czyli gruczołów odpowiadających za produkowanie hormonów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu) i stymuluje ich działanie. Jest to połączenie oddziaływania termoterapii oraz masażu limfatycznego, dodatkowo stosowane są tutaj techniki wykorzystywane także w masażu klasycznym.

Połączenie ciepła kamieni oraz spokojnych ruchów w trakcie masażu przynosi rozluźnienie i ulgę napiętym mięśniom. W tego typu masażach stosuje się gorące kamienie bazaltowe pochodzenia wulkanicznego lub marmur do masażu leczniczego. Dzięki naturalnej, długoletniej obróbce falami morskimi mogą być one wykorzystywane do celów terapeutycznych. Wszystkie stosowane kamienie pochodzą z rejonów czystych ekologicznie, jak np. Hawaje czy też Bali.

Masaż gorącymi kamieniami jest świetnym rozwiązaniem, gdy bolą mięśnie, drętwieją ręce żyjemy w ciągłym stresie lub jeśli mamy problem z przemianą materii. Tego typu masaż pozwoli się odprężyć i odświeżyć, dodaje energii. Co więcej, tego typu masaże pomagają zwalczyć cellulit i poprawiają pracę serca. Jest to doskonały sposób na poprawę samopoczucia, zwłaszcza po ciężkim, stresującym dniu. Dla miłośników różnych form relaksu nasz hotel spa nad morzem wśród oferowanych masaży posiada także masaż gorącymi kamieniami, który z pewnością przyniesie oczekiwaną ulgę.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellnes Medical Spa

Banners

Oferty