MORSKIE ZDROWIE W JESIENNYCH DAWKACH | Kormoran Medispa Rowy

MORSKIE ZDROWIE W JESIENNYCH DAWKACH

MORSKIE ZDROWIE W JESIENNYCH DAWKACH

Przyjmuje się, że okres letni jest najatrakcyjniejszy nad polskim morzem. To wówczas woda staje się cieplejsza, a gorący piasek kusi wielbicieli wylegiwania się na słońcu. Prawda jest taka, że każda pora roku w tym rejonie Polski jest urokliwa. Jesienią północ Polski – prócz cudownych kolorów, pustych, romantyczny plaż i ciszy, oferuje także zdrowie. To w tym okresie w powietrzu jest najwięcej jodu. Jesienny wypad nad morze da nam także kilka innych zdrowotnych korzyści. Jakich? NIE TYLKO POWIETRZE Nie od dziś wiadomo, że morskie powietrze doskonale wpływa na nasze zdrowie.

Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że to powietrze zawiera w sobie wiele jodu, który pomaga osobom zmagającym się z niedoczynnością tarczycy. Jest także zbawienny dla osób mieszkających na południu Polski, gdzie tego pierwiastka występuje za mało. Jod to także łyk zdrowia dla kobiet w ciąży. Niedobór jodu jest niestety coraz częstszy i skutkuje chorobami tarczycy, układu rozrodczego. Źle sprzyja także pracy mózgu i całego układu nerwowego. Bez niego jesteśmy bardziej zestresowani, rozdrażnieni i nieskoncentrowani. Chociaż jod w morskim powietrzu występuje przez cały rok, to jesienią jest go najwięcej. To jeden z powodów, dla którego warto tu przyjechać. Jesień to czas budowania naszej odporności. Dlatego o zahartowanie swojego organizmu powinniśmy zadbać właśnie teraz. Nic lepiej tego nie zapewni niż jesienne spacery po plaży.

Zmiana klimatu na morskie dobrze wpłynie na wzmocnienie naszego organizmu, dla którego, po takiej kuracji, niestraszna będzie już mroźna zima. Warto także pamiętać, że nadmorskie miejscowości przez cały rok są dobrym przystankiem dla osób zmagających się z alergiami, a także podatnych na choroby dróg oddechowych, szczególnie astmatyków. Morskie powietrze oczyszcza, a także nawilża nasze płuca i oskrzela. Jest wolne od wielu złych związków, które są wszechobecne w powietrzu w dużych miastach. Już po kilku godzinach odczujemy wyraźną poprawę, nasz oddech się pogłębi i będzie bardziej wartościowy.

ARGUMENTY DLA NAJMŁODSZYCH

Ze względu na czynniki zdrowotne, nad morze warto jechać z dziećmi. Aspekty zdrowotne nie są jednak zbyt kuszącą perspektywą dla naszych pociech… Jak przekonać dzieci, że jesień nad morzem nie jest nudna? Chociaż kąpiele w Bałtyku w tym okresie nie są w puli jesiennych atrakcji, warto wybrać taki hotel, który zapewni nam wiele atrakcji. I tak, długi weekend nad morzem, najlepszy będzie w przyjaznym dla dzieci hotelu z basenem. Do tego szybko zapadające wieczory mogą być okazją, do rodzinnych wieczorów przy grach planszowych, filmach lub po prostu – rozmowach. Luksusowy hotel nad morzemzapewni komfort i atrakcje. Morze wykona resztę.

Banners

Oferty