NADAJ ŻYCIU SMAK. NAJZDROWSZE PRZYPRAWY ŚWIATA | Kormoran Medispa Rowy

NADAJ ŻYCIU SMAK. NAJZDROWSZE PRZYPRAWY ŚWIATA

NADAJ ŻYCIU SMAK. NAJZDROWSZE PRZYPRAWY ŚWIATA

Przyprawy nadają potrawom koloru, smaku, aromatu, ale także właściwości zdrowotnych. Świat nie kończy się na soli i czarnym pieprzu. Warto poeksperymentować, odkryć nowe smaki z różnych krańców świata i spróbować zaskakujących połączeń! Starożytni uważali, że przyprawy mogą leczyć. Wydaje się, że dziś jesteśmy coraz bliżej tego myślenia. Odstawiamy leki i szukamy alternatywnych sposobów na poprawę zdrowia i kondycji. Przyprawy są ważnym składnikiem diety i mogą przyczynić się do zmiany naszych nawyków żywieniowych – oczywiście na lepsze!

Szafran indyjski – kurkuma

Przyprawa spokrewniona z imbirem, pochodzi z Indii, gdzie jest bardzo ceniona. Dziś wiemy już, że ma ogromne właściwości zdrowotne. Działa przeciwzapalnie, antynowotworowo, chroni przed Alzheimerem, jest źródłem żelaza. Jest bardzo uniwersalna – możemy dodawać ją niemalże do wszystkiego. Mięs, sałat a nawet deserów. Jej żółty kolor pobudzi naszą wyobraźnię i zaostrzy apetyt.

Imbir

To alternatywa dla aspiryny. Nie bez powodu jest częstym gościem w naszej kuchni, kiedy borykamy się z zimowym przeziębieniem. Dodany do herbaty rozgrzewa i nadaje niepowtarzalnego smaku. Świetnie komponuje się również z zupami i orientalnymi daniami. Francuski stosowały go również w czasie mdłości podczas ciąży. Pamiętajmy, aby wybierać imbir w kawałku – jest dużo lepszy od sproszkowanego.

Bazylia

Używamy głownie tej sproszkowanej, ale dużo zdrowsza jest świeża! Bazylia zrelaksuje i wyciszy, nie jest tylko niezbędnym składnikiem włoskich dań. Ma również działanie przeciwzapalne.

Szafran

To najdroższa przyprawa świata. Leczy łagodne objawy depresji, zwiększa stężenie serotoniny i dopaminy, a zatem wpływa na nasze poczucie szczęścia. Szafran powinien zostać włączony do diety osób chorych na nadciśnienie oraz borykających się z wysokim cholesterolem.

Wymień sól i pieprz na zdrowie i smak!

Polecamy, Załoga Kormoran Wellness Medical Spa

Banners

Oferty