NORDIC WALKING CZYLI SPACER DO ZDROWIA | Kormoran Medispa Rowy

NORDIC WALKING CZYLI SPACER DO ZDROWIA

NORDIC WALKING CZYLI SPACER DO ZDROWIA

Nordic walking jest dość nowym sposobem na rekreację. Polega on na długim maszerowaniu ze specjalnymi kijkami. Pomysł ten zrodził się w latach 20. XX wieku w Finlandii, gdzie początkowo stanowił element całorocznych treningów dla narciarzy biegowych. Dopiero z czasem został doceniony również w większym gronie i od tej pory wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Podstawową zaletą nordic walkingu jest to, że może go uprawiać niemal każdy, bez względu na wiek- od najmłodszych po seniorów.

A jak wpływa na nasze zdrowie?

Przede wszystkim angażuje zdecydowanie więcej mięśni całego ciała niż zwykły spacer. Pracują tutaj jednocześnie biodra, mięśnie nóg, klatki piersiowej, ramion oraz brzucha. Jednak są one inaczej stymulowane, co sprzyja ich większemu wzmocnieniu niż podczas zwykłego biegu. W ten sposób znacznie zwiększamy wytrzymałość naszego ciała. Podczas prawidłowego wykonywania kroków aktywne jest aż 90% mięśni, co powoduje, że spalamy zdecydowanie więcej kalorii niż przy zwykłym chodzeniu. W dodatku kijki pomagają nam pokonywać nierówny teren oraz wzniesienia zwiększając jednocześnie naszą stabilność. Redukowany jest też nacisk na piszczele, kolana, biodra oraz plecy i odciążane są stawy, co jest szczególnie ważne dla starszych osób mających słabsze przeguby oraz mięśnie. W ten sposób zmniejszamy również ryzyko rozwoju osteoporozy.

Nordic walking to nie tylko poprawa stanu ciała, ale też ducha. Podczas uprawiania sportu w organizmie obniża się hormon stresu i uwalniane są endorfiny poprawiające samopoczucie. Dzięki aktywności dotleniamy mózg, co wpływa na naszą koncentrację i ułatwia zasypianie. Atutem są także wymagania dotyczące sprzętu, który nie należy do bardzo kosztownych- potrzebujemy jedynie odpowiednich kijków oraz wygodnych butów. Jeśli chodzi o miejsce, to możemy maszerować praktycznie wszędzie: w mieście, w parku, lesie czy na niektórych górskich szlakach.

Nordic walking to także doskonały pomysł na aktywne spędzanie czasu nad morzem. Decydując się na taką formę relaksu będziemy mogli dbać o zdrowie korzystając jednocześnie z dobrodziejstw nadmorskich rejonów. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z nordic walkingiem, to warto zwrócić się o pomoc do doświadczonych w tej dziedzinie osób, które pomogą nam w pełni czerpać korzyści z tej aktywności. W Kormoran Wellness Medical Spa do dyspozycji naszych gości są licencjonowali instruktorzy, którzy udzielą wszelkich potrzebnych wskazówek i porad.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical SPA

Banners

Oferty