OPALAJ SIĘ Z GŁOWĄ! | Kormoran Medispa Rowy

OPALAJ SIĘ Z GŁOWĄ!

OPALAJ SIĘ Z GŁOWĄ!

Piękna i zdrowa opalenizna to marzenie wielu kobiet. Wczasy nad morzem to czas zażywania słonecznych kąpieli, odpoczynku i beztroskiego leżenia na plaży. To dobrze – w końcu odpoczynek należy się każdemu! Ale wielogodzinne leżenie na słońcu nie służy nikomu. Jeżeli już musisz się opalać, rób to z głową i dowiedz się, jak postępować z kochanym słońcem!

Po pierwsze – promieniowanie słoneczne dzielimy na trzy kategorie

UVA – to promieniowanie ultrafioletowe, długofalowe i najbardziej niebezpieczne. To ono powoduje powstawanie intensywnej i trwałej opalenizny – przenika głębokie warstwy skóry, niszczy włókna kolagenowe i potęguje rakotwórcze działanie promieni UVB. To ono może przyczynić się do powstawania czerniaka, czyli złośliwego nowotworu skóry. Uwaga, promieniowanie UVA działa przez cały rok.

UVB – to promieniowanie średniofalowe, które działa płycej niż UVA. UVB powoduje, że najpierw jesteśmy czerwoni, dopiero później opaleni.

IR (infra red) – to promieniowanie cieplne, podczerwone. Może spowodować poparzenia, a nawet udar i odwodnienie.

Jak opalać się bezpiecznie?

Krem z filtrem do podstawa. Im jaśniejsza karnacja, tym wyższy faktor. Nie wystarczy posmarować się kremem, należy to zrobić przynajmniej na pół godziny przed wyjściem na plaże czy spacer. Należy również nakładać kolejne warstwy co godzinę lub dwie – szczególnie na wszystkie wrażliwe miejsce: twarz, dekolt, ramiona, uszy. Nad morzem warto pomyśleć o wodoodpornym kremie z filtrem, który nie przestanie działać od razu po pierwszym wyjściu z wody.

Okulary i kapelusz nie służą tylko do ozdoby. Warto o tym wiedzieć, a okulary zamówić u optyka, abyśmy mieli pewność, że nasze oczy są na pewno chronione!

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical SPA

Banners

Oferty