PILATES - ZŁOTY ŚRODEK NA SMUKŁĄ SYLWETKĘ | Kormoran Medispa Rowy

PILATES - ZŁOTY ŚRODEK NA SMUKŁĄ SYLWETKĘ

PILATES - ZŁOTY ŚRODEK NA SMUKŁĄ SYLWETKĘ

Sezon wakacyjny zobowiązuje, dlatego chcemy wyglądać pięknie. Zaczynamy żyć aktywnie, wracamy do dobrych nawyków żywieniowych i dbamy o swoje ciało. Pilates – rewolucyjna metoda ćwiczeń, która zdobyła wszystkie kluby fitness na świecie.

Czym jest i jak uzyskać dobre efekty?

Ojcem pilatesu jest niemiecki fan zdrowego trybu życia, Joseph Pilates. Jego metoda zapoczątkowała niemały przewrót pośród tysiąca innych treningów. Pilates to ćwiczenia, które doskonale kształtują ciało, pozytywnie wpływają na kondycję naszego organizmu i samopoczucie.

Metoda koncentruje się przede wszystkim wokół rozciągania, naprężania i rozciągania mięśni. Ruchy wykonywane są bardzo precyzyjnie i powoli, co angażuje wszystkie mięśnie ciała. Istotą pilatesu jest jakość ćwiczeń, dlatego ważne jest, aby rzetelnie i prawidłowo wykonywać każdy ruch, co pozwoli osiągnąć zamierzony i wymarzony rezultat. System ćwiczeń skupia się na poprawie elastyczności, siły, równowagi i świadomości ciała.

Zrównoważony oddech, kontrola przepony, odpowiednia postawa i brak pośpiechu – połączenie tych elementów gwarantuje nam sukces podczas treningu. Ćwiczenia są zmienne, trening odbywa się z muzyką relaksacyjną w tle, która pozwala na maksymalne skupienie. Planując urlop, warto zapoznać się z ofertą hoteli wellness i innych ośrodków wypoczynkowych w kwestii prowadzonych zajęć.

Dzięki pilatesowi możemy liczyć na smukłą sylwetkę, elastyczne ciało, świadomość ruchu, świetne samopoczucie oraz zwiększenie siły i stabilności mięśni. Ze względu na absolutne bezpieczeństwo, trening można odbywać codziennie. Dla uzyskania pożądanego efektu zaleca się co najmniej 2 lub 3 razy w tygodniu, konsekwentnie i regularnie. Pilates to zestaw ćwiczeń dla każdego. Jest niekwestionowanym liderem wśród treningów, dzięki któremu doprowadzimy do całkowitej harmonii naszego organizmu.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical SPA

Banners

Oferty