PROBLEM Z PRZEBARWIENIAMI SKÓRY | Kormoran Medispa Rowy

PROBLEM Z PRZEBARWIENIAMI SKÓRY

PROBLEM Z PRZEBARWIENIAMI SKÓRY

Pojawiające się w różnych miejscach na ciele przebarwienia skóry to przede wszystkim kwestia estetyczna. Jak zaradzić niechcianym przebarwieniom i sprawić, by więcej się nie pojawiły na naszej skórze?

Skąd się biorą przebarwienia?

Przyczyną powstawania ciemniejszych plamek na naszej skórze jest nieprawidłowe działanie malanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie barwnika skóry – melaniny. W niektórych miejscach jest ich za dużo, niekiedy są po prostu zbyt aktywne i produkują za dużo barwnika. Narażone na przebarwienia są przede wszystkim miejsca, które najczęściej są wystawiane na słońce: twarz, dekolt, dłonie czy ramiona i przedramiona. Bardzo często wystawiamy ciało na słońce i zapominamy o odpowiedniej ochronie skóry. A gdy opalenizna już znika, na skórze pozostają mało estetyczne przebarwienia. Jednak działanie promieni UV to nie jedyna przyczyna. Wpływ na kolor naszej skóry mają także stany zapalne, nadczynność tarczycy, choroby wątroby, terapie hormonalne, niektóre leki i zioła oraz substancje fotouczulające, które znajdują się w perfumach czy kosmetykach. Dodatkowo przebarwienia częściej pojawiają się po prostu z wiekiem.

Jak pozbyć się niechcianych przebarwień?

Wszystko zależy od rodzaju przebarwień oraz głębokości ich występowania. Jednak przed podjęciem samodzielnych działań warto skonsultować się z dermatologiem, który zdiagnozuje potencjale przyczyny zmian skórnych. Niektóre przebarwienia z łatwością można zatuszować nakładając makijaż lub usunąć przy użyciu odpowiednich kremów. Do dyspozycji mamy również domowe sposoby, jak np. stosowanie soku z cytryny czy maseczek rozjaśniających. Niestety, w niektórych przypadkach takie działania okazują się z niewystarczające. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Specjalistyczne zabiegi, jak np. peelingi chemiczne czy mikrodermarbrazja szybko i skuteczne usuną przebarwienia.

Czy można im zapobiec?

Podstawą walki z przebarwieniami jest prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna. Ważne jest unikanie promieni słonecznych w godzinach okołopołudniowych, stosowanie kremów i preparatów chroniących skórę przed działaniem promieni UVB i UVA oraz odzież osłaniająca najbardziej narażone na zmiany barwy części ciała.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty