PRZYGOTUJ ORGANIZM NA ZIMĘ | Kormoran Medispa Rowy

PRZYGOTUJ ORGANIZM NA ZIMĘ

PRZYGOTUJ ORGANIZM NA ZIMĘ

Zima to czas gwałtownych zmian pogodowych. W tym okresie znacznie bardziej jesteśmy narażeni na przeziębienia, a także tzw. „depresję zimową”. Na szczęście są sposoby, aby bez trudu przetrwać ten krytyczny - dla wielu - okres w roku.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA PRZEZ CAŁY ROK

Coraz „krótsze” dni potrafią zniechęcić do wychodzenia z domu, a tym bardziej do uprawiania sportu. Jednak aby zachować odpowiednią formę, naszemu organizmowi niezbędna jest systematyczna aktywność fizyczna. Zamiast biegania czy jazdy na rowerze, wykup karnet na siłownię lub basen. Kobiety dodatkowo mogą zapisać się na zajęcia zumby lub jogi, a panowie np. na sztuki walki.

SPRAWDZONE PREPARATY

W okresie jesiennym oraz zimowym, organizm o wiele bardziej narażony jest na wszelkiego rodzaju infekcje. Dostarczając odpowiednich witamin i składników odżywczych, możemy zabezpieczyć się przed niechcianymi chorobami. Jakie produkty należy wybierać?

MIÓD, IMBIR, CYTRYNA

Kiedy nadejdą ponure i chłodne dni, pij regularnie szklankę ciepłej wody z tymi 3 składnikami. Miód posiada duże właściwości antyseptyczne. Cytryna dostarcza ogromnych ilości witaminy C, która świetnie oczyszcza organizm i zabezpiecza przed wirusami i bakteriami. Imbir ma bardzo dobre działanie przeciwzapalne oraz korzystnie wpływa na nasze stawy. Rozgrzewa organizm od środka, ale także pobudza zmysły swoim niezwykłym aromatem.

CZOSNEK

Mówi się o nim „naturalny antybiotyk”. Czosnek od wieków jest niezastąpionym, domowym lekarstwem na przeziębienia i różne infekcje. RYBY Przede wszystkim ryby są bogatym źródłem kwasów Omega 3. Jak wiadomo, te nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają poziom złego cholesterolu, a tym samym zmniejszają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Niedobór tych kwasów przyczynia się do powstawania stanów zapalnych i spadków odporności.

SAUNA

Poddawanie się regularnym seansom w saunie rozgrzanej do 100°C pozytywnie wpływa na zdrowie, ale także na samopoczucie. Dzięki tak wysokiej temperaturze, ciepło naszej skóry wzrasta do 42°C , a temperatura wewnątrz organizmu podnosi się nawet o jeden stopień. Fundując „gorączkę” organizmowi, zabijamy wirusy oraz bakterie. Dlatego najlepiej jest wybrać się do spa nad morzem, w którym oprócz sauny będziemy mieć zagwarantowany szereg zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki nim zrelaksujemy się i zapomnimy o deszczowej pogodzie.

Banners

Oferty