PRZYSZŁA MAMA W SPA – O CZYM WARTO WIEDZIEĆ | Kormoran Medispa Rowy

PRZYSZŁA MAMA W SPA – O CZYM WARTO WIEDZIEĆ

PRZYSZŁA MAMA W SPA – O CZYM WARTO WIEDZIEĆ

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. To radosny czas wyczekiwania potomka, który wiąże się z licznymi wyrzeczeniami i poświęceniami. Dotyczy to nie tylko diety i trybu życia, ale też zabiegów kosmetycznych. Jednak nie oznacza to, że przyszła mama musi zrezygnować z wszystkich przyjemności.

Z których zabiegów należy zrezygnować, a które są jak najbardziej wskazane?

Jednak zanim przyjrzymy się rozmaitym zabiegom warto sprawdzić, kiedy kobieta w ciąży może z nich korzystać. W opinii lekarzy najlepszym czasem na wizyty w spa jest drugi i początek trzeciego trymestru ciąży. Do 12. tygodnia ciąży wykształcają się najważniejsze narządy maluszka i bezpieczniej jest nie zakłócać w jakikolwiek sposób tego czasu. Tymczasem po 34. tygodniu dalsze podróże są już zbyt dużym obciążeniem dla przyszłej mamy i istnieje ryzyko przedwczesnego porodu. Wiele pań uwielbia długie i wręcz gorące kąpiele. Jednak będąc w ciąży lepiej zrezygnować z takich kąpieli, bowiem badania wykazały, że nawet 10 minut kąpieli w gorącej wodzie w trakcie pierwszego trymestru może znacznie zwiększyć ryzyko poronienia.

Lepiej unikać też niektórych rodzajów hydromasaży. Wykonywane na całym ciele mogą stanowić niebezpieczeństwo dla płodu i wywołać przedwczesne skurcze. Dlatego też lepiej unikać ich w czasie pierwszego trymestru oraz w ostatnim miesiącu ciąży. Nie trzeba za to obawiać się hydromasażu kończyn dolnych – jest on wręcz zalecany w przypadku opuchniętych i obolałych nóg, które są dość częstą dolegliwością w czasie ciąży.

Podczas ciąży zdecydowanie niewskazane jest wykonywanie jakichkolwiek zabiegów wykorzystujących fale radiowe czy też prąd, należy unikać korzystania z solarium oraz mechanicznych drenaży kończyn. Jeżeli chodzi o aromaterapię, to należy unikać większości olejków eterycznych, które mogą być niebezpieczne dla ciąży. Nie można używać przede wszystkim olejków rozmarynowych i bergamotowych. Zaleca się natomiast olejki różane oraz ze słodkiej pomarańczy, które pomagają się zrelaksować. Ukojenie przyniosą również wybrane odprężające masaże, które pomagają przy w walce z bólem pleców, sztywnością ramion czy bólem nóg i bioder.

Decydując się na taki zabieg lepiej skonsultować swoją decyzję z lekarzem, bowiem masaże powinny być wykonywane, gdy ciąża nie jest zagrożona i nie istnieją żadne przeciwwskazania. SPA nad morzem to doskonały pomysł na wypoczynek dla przyszłych mam. Przede wszystkim morskie powietrze jest bogate w jod, który ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka oraz na pracę układu hormonalnego kobiety, a także inne wartościowe związki mineralne, takie jak potas, magnez czy wapń. W ofercie naszego hotelu spa nad morzem znajdują się zabiegi przygotowane z myślą o przyszłych mamach. Wśród nich znajduje się relaksujący różany masaż, który przynosi ulgę bolącym plecom i nogom, jednocześnie uwalnia od stresu.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty