Relaksująca kąpiel w jacuzzi i jej zalety | Kormoran Medispa Rowy

Relaksująca kąpiel w jacuzzi i jej zalety

Relaksująca kąpiel w jacuzzi i jej zalety

Wśród wielu nowoczesnych zabiegów relaksujących czy odmładzających warto też pamiętać o tych klasycznych, które są znane ze swojej skuteczności. Należy do nich chociażby hydromasaż w jacuzzi.

Jakie są zalety regularnych wizyt w jacuzzi?

Wizyta w jacuzzi to przede wszystkim przyjemność. Już dziesięciominutowa kąpiel obniża poziom stresu i działa na nas relaksująco. Pozwala oderwać się od codziennych problemów i zwiększa komfort psychiczny. W trakcie hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia wywołujące dobre samopoczucie, a także tłumiące odczuwanie bólu.

Hydromasaż pobudza krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. W ten sposób zwiększa się skuteczność walki z cellulitem, niwelowane są obrzęki nóg. Ponadto jacuzzi, dzięki pobudzaniu, ciała sprzyja oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi.

Jednocześnie jacuzzi niweluje obrzęki nóg, zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, a także napięciowego bólu głowy. Jest pomocny przy bólach pleców (zwłaszcza dolnych partii). Jacuzzi może być stosowane także w zwalczaniu artretyzmu, chorobie układu kostno-stawowego czy przy uszkodzeniu szyi. Bardzo często wizyty w jacuzzi zaleca się również osobom po kontuzjach.

Dla kogo ta przyjemność?

Wizyty w jacuzzi polecamy praktycznie każdemu: osobom po urazach i z kontuzjami, mającymi problemy krążeniem czy odczuwającymi bóle nóg czy pleców. Jednocześnie powinny ją odwiedzać też osoby, które po prostu chcą się odprężyć po długim i ciężkim dniu.

Kto powienien uważać?

Hydromasaże posiadają wiele zalet, jeśli tylko potrafimy je dobrze wykorzystywać. Należy także pamiętać o istniejących przeciwwskazaniach. Z kąpieli w jacuzzi powinny zrezygnować osoby zmagające się z nadciśnieniem, chorobami skóry, chorobami układu moczowo-płciowego, niską krzepliwością krwi, a także z otwartymi ranami. Powinny zrezygnować z niej także kobiety w trakcie menstruacji.

Atutem jacuzzi jest również to, że możemy korzystać z niej sami lub w towarzystwie znajomych. Luźna atmosfera sprzyja odprężeniu i poprawie samopoczucia. Obecnie jacuzzi cieszy się tak dużą popularnością, że są praktycznie obowiązkowym elementem oferty hoteli spa. Decydując się nawet na spontaniczny wyjazd i weekend spa z pewnością znajdziemy wiele miejsc oferujących relaksujące hydromasaże.
Pozdrawiamy, Kormoran Wellness Medical SPA

Banners

Oferty