ROZSĄDNE NAWYKI ŻYWIENIOWE. JAK JE WYPRACOWAĆ | Kormoran Medispa Rowy

ROZSĄDNE NAWYKI ŻYWIENIOWE. JAK JE WYPRACOWAĆ

ROZSĄDNE NAWYKI ŻYWIENIOWE. JAK JE WYPRACOWAĆ

Przychodzi taki czas, kiedy postanawiamy przejść na dietę. Waga przekroczyła licznik, mamy dość odbicia w lustrze, nasza przyjaciółka schudła 10 kilogramów – powodów może być wiele. Mobilizujemy się i opróżniamy szafki z niezdrowych produktów, a z pierwszej lepszej strony ściągamy plan głodówki. Po tygodniu ścisłego przestrzegania restrykcyjnej diety… mamy dość.

Zaczyna się podjadanie, waga stoi w miejscu, poddajemy się, wracamy do zamawiania pizzy na obiad. Znasz ten schemat doskonale. Wszystko dlatego, że źle zaczynasz! Podstawą diety jest jej rozłożenie w czasie i próba wypracowania rozsądnych nawyków żywieniowych. To plan na całe życie, a nie na kilka tygodni ograniczania wszystkiego!

Od czego zacząć? Oto kilka żelaznych zasad, które naprawdę działają!

  • Pamiętaj o śniadaniu! Nie wychodź z domu bez posiłku. Masz dość nudnych kanapek? Przygotuj sobie owsiankę z owocami, omlet ze świeżymi pomidorami lub owocowy koktajl. Możliwości jest wiele, wystarczy tylko trochę się zaangażować.
  • Pij wodę. Powinno wypijać się około dwóch litrów wody dziennie. Zrezygnuj ze słodzonych soków, a w torebce miej zawsze butelkę mineralnej. Dobrze jest również wypijać szklankę letniej wody z cytryną na rozpoczęcie dnia.
  • Staraj się ograniczać biały cukier. Jest wiele zamienników, np. stewia lub miód. Podjadaj owoce (najlepiej w pierwszej części dnia), a kiedy przyjdzie ochota na coś słodkiego… zjedz owsiane ciastko samodzielnie przygotowane!

Dieta to styl życia, nie chwilowy proces, a zdaje się, że odchudzający często o tym zapominają. Wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych trochę trwa, ale kiedy już nam się uda, odczujemy wielką satysfakcję, a waga będzie spadać w dół. Rozsądne żywienie nie będzie też wielkim wyrzeczeniem dla naszego organizmu, bo jedząc regularnie i zdrowo nie odczujemy głodu! I co najważniejsze – na diecie nie jesteś przez cały czas! Nie rezygnuj z wyjścia do restauracji czy weekendu nad morzem tylko dlatego, że jesteś na diecie!

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical Spa

Banners

Oferty