RYTUAŁ SAUNOWANIA | Kormoran Medispa Rowy

RYTUAŁ SAUNOWANIA

RYTUAŁ SAUNOWANIA

W krajach skandynawskich regularne korzystanie z cudownych właściwości sauny jest czymś na porządku dziennym. W Polsce sauny są doceniane stopniowo, można zauważyć, że stale zyskują na popularności.

Jednak czy jesteśmy w pełni świadomi tego, jak wygląda kultura oraz rytuał saunowania?

Rytuały saunowania kształtowały się na przestrzeni lat bardzo różnie w zależności od kraju. I to dzięki temu korzystanie z sauny daje nam różnorodne sposoby na relaks oraz regenerację organizmu po ciężkim i stresującym dniu. Rytuały saunowe to ciekawy sposób na urozmaicenie czasu w saunie. Dzięki różnym metodom mogą przynieść rozmaite efekty.

Kim jest Mistrz Saunowy?

To właśnie dzięki niemu pobyt w saunie staje się jeszcze przyjemniejszy. W zależności od wybranej metody saunowania prowadzi on dopasowany odpowiednio seans naparzania: dobiera temperaturę, dba o wilgotność powietrza, dobiera olejki eteryczne i w odpowiednim momencie polewa wodą gorące kamienie.

Jak wygląda rytuał saunowy?

Mistrz Saunowy przy pomocy ręcznika (ewentualnie wachlarza) rozprowadza unoszącą się parę wraz z zapachem olejków. Zadanie wydaje się być niezwykle proste, jednak istotne jest tutaj wyczucie cieplejszych oraz chłodniejszych miejsc w saunie i odpowiednie rozprowadzenie powietrza. Dzięki rozmaitym urozmaiceniom przygotowanym przez Mistrzów Sauny (jak np. wprowadzenie tematu przewodniego czy dobranie odpowiedniej muzyki), pobyt w saunie staje się prawdziwym rytuałem, ucztą dla zmysłów. Rytuał ten cieszy się stale rosnącą popularnością w naszym kraju. Na tyle, że hotele spa wprowadzają go do swojej oferty. Dzięki temu zwiększa się również świadomość tego, jak prawidłowo należy korzystać z sauny.

Coraz więcej osób wie, że nie powinno się korzystać z sauny w stroju kąpielowym, zdaje sobie także sprawę z tego, że nie należy przedłużać pobytu w saunie. Zwłaszcza, jeśli organizm nie jest odpowiednio zahartowany i przyzwyczajony do tak wysokich temperatur. Pobyt w saunie jest doskonałym pomysłem na odpoczynek. Jest to nietypowa forma relaksu, z której warto czerpać przy każdej możliwej okazji.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty