TERAPIA BODYFLOW – CZYLI JAK SKUTECZNIE POBUDZIĆ KRĄŻENIE | Kormoran Medispa Rowy

TERAPIA BODYFLOW – CZYLI JAK SKUTECZNIE POBUDZIĆ KRĄŻENIE

TERAPIA BODYFLOW – CZYLI JAK SKUTECZNIE POBUDZIĆ KRĄŻENIE

Bodyflow to coraz popularniejszy w fizykoterapii zabieg, który zwiększa przepływ limfy w organizmie. Jego głównym zadaniem jest aktywowanie naczyń limfatycznych, co zwiększa przepływ chłonki. Dzięki terapii Bodyflow zmniejsza się napięcie mięśni oraz obrzęki, znika też uczucie ciężkości w nogach. Zabieg zapobiega zatorom płucnym oraz głębokiemu zapaleniu zakrzepowemu żył. To także skuteczny sposób na przyspieszenie regeneracji po urazach oraz odnowę biologiczną.

Na czym polega terapia Bodyflow?

Stosowany w trakcie zabiegu aparat Body Flow pobudza przepływ krwi i limfy w organizmie. Stymuluje on mięśnie gładkie wewnątrz żył, tętnic i naczyń w układzie limfatycznym, a dzieje się to przy użyciu unikalnej elektrostymulacji. Mięśnie gładkie mają inną budowę od mięśni szkieletowych czy sercowych, różni je także sposób działania. Główną przyczyną jest autonomiczny układ nerwowy. Mięśnie gładkie znajdują się w ściankach praktycznie wszystkich organów wewnętrznych, zwłaszcza w żyłach, tętnicach, układzie limfatycznym czy w jelitach. Tam, gdzie znajduje się nadmiar płynów, krwi oraz toksyn w tkance, aparat Bodyflow pobudza drenaż stymulując znajdujące się w narządach mięśnie gładkie.

Pozwala to na szybszą regenerację urazów. Na odpowiednich miejscach na ciele rozmieszczane są elektrody, które po uruchomieniu urządzenia przekazują przez skórę odpowiednio dostosowane prądy stymulacyjne. W związku z tym możliwe jest odczuwanie lekkiego mrowienia w okolicy elektrod. Mogą występować również delikatne skurcze mięśni. Wzmożony pod wpływem elektrod przepływ krwi i limfy sprawia, że toksyny i inne substancje szybciej przedostają się do wątroby i nerek, gdzie są następnie odfiltrowane i ostatecznie wydalone z organizmu. Kiedy unikać Bodyflow W związku z wykorzystywaniem prądów w trakcie zabiegu niektóre osoby powinny unikać tego typu terapii. Wśród przeciwwskazań znajdują się choroby nowotworowe, zakrzepica, implanty elektryczne oraz metalowe oraz ciąża.

Terapia bodyflow skutecznie poprawi funkcjonowanie układu limfatycznego wpływając no poprawę stanu zdrowia. Dlatego też hotele wellness coraz częściej wprowadzają je do swojej oferty. Również nasz hotel spa nad morzem zaprasza na zabiegi z fizykoterapii, które z pewnością poprawią nie tylko zdrowie, ale również samopoczucie.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty