TWOJE MIEJSCE NA NIEZWYKŁY ODPOCZYNEK | Kormoran Medispa Rowy

TWOJE MIEJSCE NA NIEZWYKŁY ODPOCZYNEK

TWOJE MIEJSCE NA NIEZWYKŁY ODPOCZYNEK

Ustka jest jednym z najchętniej wybieranych miast nad morzem. To tu, Polacy, Niemcy i osoby z wielu innych krajów przyjeżdżają na wakacje. To w tym miejscu, chcą spędzać długie weekendy oraz święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy Ustka i jej okolice sprawdzają się przy każdej pogodzie. Trzeba tylko poznać ich atrakcje.

PRZEDE WSZYSTKIM MORZE

W Ustce wyznaczone są dwa duże kąpieliska. To zadbane pasma plaży najbardziej przyciągają turystów. Nie tylko latem przemierzają je spacerowicze i biegacze. Jeśli jednak pogoda zdecydowanie nie sprzyja, Ustka oferuje zabytki. Najbardziej znane, to oczywiście kościoły (św. Jana Chrzciciela czy pw. Najświętszego Zbawiciela). Ustka jest jednak przede wszystkim miastem rybackim. Zobaczymy tu więc port, domki rybackie, a także latarnię morską z końca XIX wieku. Morski klimat daje o sobie także znać w rzeźbach, chociażby pomniku usteckiej Syrenki. Na morze spogląda także pomnik Fryderyka Chopina.

ROWY – GWARANCJA ODPOCZYNKU

Ustka niewątpliwie przyciąga. Wielu turystów przyjeżdża tu regularnie, nie wyobrażając sobie innego miejsca na spędzenie czasu wolnego. Jeśli jednak jesteś typem osoby, który woli bardziej odosobnione miejsce odpoczynku – warto zobaczyć, co kryją okolice Ustki. Między nią a Łebą położona jest mała, lecz malownicza miejscowość – Rowy. Lasy sosnowe, kąpieliska, liczne atrakcje (w tym urokliwy port), a także zlokalizowane w niedużej odległości ruchome wydmy oraz klify, sprawiają, że miejscowość ta jest świetną alternatywą dla szukających spokoju. Miejscu dodają prestiżu hotele nad samym Morzem Bałtyckim.

MAŁA, ALE DUŻA

Miejscowość ta liczy około 360 stałych mieszkańców. Ta niezwykle mała liczba wzrasta znacznie w okresie letnim i nieco mniej w okresie zimowym. Latem, co roku przyjeżdża tu kilka tysięcy wczasowiczów. Nic dziwnego, Rowy choć małe, mają kilkadziesiąt ośrodków wczasowych, pensjonatów, schronisk, kempingów oraz pól namiotowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Skąd moda na Rowy? Miejscowość ta została dostrzeżona przez media i okrzyknięta „polską Riwierą”. Urzekła przede wszystkim swoim położeniem geograficznym (położona jest nad samym Wybrzeżem Słowińskim), a także naturalnością, tak rzadko spotykaną w popularnych letniskowych miejscowościach. Atrakcją Rowów są także zabytki, w tym neoromański kościół pw. Apostołów Piotr i Pawła oraz pozostałości średniowiecznego gródka, czyli osady obronnej. Wady wielkich kurortów, takie jak tłok, hałas i brud, nie mają wstępu do Rowów. Mimo zyskania popularności jest to nadal miejsce elitarne. Przyjeżdżają tu osoby chcące czegoś więcej niż jarmarcznej rozrywki dochodzącej z miejscowości letniskowych. Tu liczy się przyroda, a także doskonale przystosowane hotele, w których na pierwszym miejscu znajdują się potrzeby turystów. Baseny, spa, masaże, aktywny wypoczynek, rehabilitacja i dobre jedzenie – ta mała miejscowość jest dobra na każdą porę roku i każdy nastrój. Stąd każdy wyjeżdża uśmiechnięty i rozgrzany dobrymi emocjami. Nie ważne, czy przyjechał tu jesienią, zimą czy też latem.

Banners

Oferty