WELLNESS – FILOZOFIA ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA | Kormoran Medispa Rowy

WELLNESS – FILOZOFIA ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA

WELLNESS – FILOZOFIA ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA

Każdemu z nas zależy na zdrowiu oraz dobrym samopoczuciu. Osiągnięcie równowagi i radości to coś do czego dążymy, jednak stres i problemy życia codziennego są stałą przeszkodą w spełnieniu tychże celów. Z pomocą przychodzi tutaj wellness – pojęcie, które bardzo często pojawia się w zestawieniu ze spa czy fitnessem.

Co oznacza to słowo?

Wellness jest połączeniem dwóch angielskich słów: well-being (oznaczającego dobrobyt i dobre samopoczucie) oraz fitness. Jest to przede wszystkim styl życia mający zapewnić dobry nastrój i doprowadzić do harmonii ciała, ducha oraz umysłu. Można powiedzieć, że jest to wszystko, czym ludzie się otaczają i co robią, by czuć się dobrze i zdrowo.

Filozofię wellness utożsamia się z pokoleniem osób urodzonych po II wojnie światowej. Początkowo odnosiło się jedynie do zamożniejszego społeczeństwa, wśród którego podstawowe potrzeby (opieki medycznej, żywności itd.) były spełnione. W momencie gdy klasa średnia zaczęła pojawiać się w świecie przemysłu z czasem wzrosło znaczenie wellness w popularnej obecnie koncepcji. Dla tej klasy społecznej ważne było zdrowie, niespożyte siły i energia. W związku z tym zaczęły powstawać kluby fitness, sauny, aquaparki czy ośrodki spa oraz salony piękności. Wellness mówi o zachowaniu równowagi w organizmie, dzięki czemu nie będziemy czuli się przemęczeni czy zestresowani.

Niestety w dzisiejszych czasach utrzymanie takiej harmonii jest niezwykle trudne: zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta, stresująca praca czy też brak aktywności fizycznej przyczyniają się do gorszego samopoczucia i nienajlepszego stanu zdrowia. Tutaj z pomocą przychodzą hotele wellness, które są doskonałym miejscem na odzyskanie równowagi i odnalezienie zagubionego ładu. Trzeba jednak pamiętać, że prawdziwe wellness to nie tylko zabiegi pielęgnacyjne – ważna jest również aktywność fizyczna i odpowiednia dieta.

Dlatego też poszukując ośrodków wellness działających zgodnie z tą filozofią należy przyjrzeć się ich ofercie. Prócz masaży, aromaterapii czy wizyt w saunie miejsce powinno oferować aktywny wypoczynek w postaci fitnessu, jogi czy innych zajęć. W końcu w trakcie aktywności fizycznej organizm wydziela endorfiny będące hormonami szczęścia, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Weekend nad morzem w takim miejscu z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i pozwoli przywrócić harmonię umysłu, ducha i ciała. My już teraz zapraszamy do Kormorana, gdzie znajdziecie wszystkie elementy filozofii wellness.

Pozdrawiamy, Załoga Wellness Kormoran Medical SPA

Banners

Oferty