WITAMINA WIECZNEJ MŁODOŚCI | Kormoran Medispa Rowy

WITAMINA WIECZNEJ MŁODOŚCI

WITAMINA WIECZNEJ MŁODOŚCI

Wszyscy jak najdłużej chcemy cieszyć się młodym i pięknym wyglądem.

Jaki jest przepis na wieczną młodość? Każdy zapewne ma swoje patenty, które stosuje w domowych warunkach albo ucieka się do zabiegów medycyny estetycznej. Tylko czy zdajemy sobie sprawę, że sukces w największej mierze zależy od tego, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu? Zdrowy wygląd gwarantuje prawidłowe odżywianie, a zwłaszcza dostarczanie sobie wraz z pokarmami cennych witamin. Jedną z najważniejszych jest witamina E, zwana eliksirem młodości.

Witamina E należy do organicznych związków chemicznych, na którą składają się m.in. tokoferole. Rozpuszcza się w tłuszczach, a przez to zatrzymujemy ją w organizmie i nie wydalamy jej.

Posiada mnóstwo funkcji, m.in. hamuje procesy starzenia się skóry, zapobiega powstawaniu skrzepów w naczyniach krwionośnych oraz w dużym stopniu przyczynia się do hamowania rozwoju komórek nowotworowych. Zwalcza wolne rodniki, które są odpowiedzialne za wiotczenie skóry. Dzięki swoim właściwościom znalazła duże zastosowanie w kosmetyce.

Chociaż dzienne zapotrzebowanie na witaminę E jest nieduże, mimo wszystko, powinniśmy co jakiś czas uzupełnić zapasy tej cennej witaminy. Możemy to zrobić, zaopatrując się w orzechy laskowe i migdały. Używaj olejów roślinnych tj. olej słonecznikowy, kukurydziany albo z pestek winogron. Obowiązkowo, także pełne ziarna zbóż oraz ryby. Witamina E występuje również w algach, kwiatach lipy oraz w owocach dzikiej róży. Oczywiście możesz ją kupić także w aptece. Zawsze wybieraj naturalną formę (d-alfa), pozyskaną z soi – ma skuteczniejsze działanie.

Rzadko kiedy dochodzi do niedoboru witaminy E. Jednakże, jeśli dotknie nas ten problem, staniemy się narażeni na uszkodzenie systemu nerwowego – mogą pojawić się też problemy z zębami, kośćmi i skórą. Niedobory witaminy E poznamy po szybko starzejącej się i nadmiernie rogowaciejącej skórze.

Z drugiej strony nadmiar witaminy E też może być szkodliwy. Wówczas odczuwamy zmęczenie, bóle głowy oraz mięśni. Doświadczamy także zaburzenia widzenia. Spróbuj zwracać uwagę na to, co jesz oraz jaką pielęgnację zapewniasz swojej skórze.

W naszym Spa nad morzem zagwarantujemy ci natychmiastową regenerację dla twojej skóry. Oprócz tego przygotujemy specjalnie dla ciebie zbilansowaną dietę oraz udzielimy kilku niezbędnych wskazówek, dzięki którym utrzymasz w świetnej kondycji swoją cerę oraz figurę.

Banners

Oferty