ZAPLANUJ WSPANIAŁY WEEKEND | Kormoran MedispaRowy

ZAPLANUJ WSPANIAŁY WEEKEND

ZAPLANUJ WSPANIAŁY WEEKEND

SPA stało się w ostatnich latach synonimem dobrego, zdrowego wypoczynku, a specjaliści polecają pobyty w hotelach SPA jako najlepszy sposób na zregenerowanie zarówno ciała, jak i duszy. Czy jest to tylko moda? Kiedy warto na taki wyjazd się wybrać? Jak przygotować się na relaks w SPA? Podpowiadamy! Już starożytni cenili wypoczynek i jego regenerującą moc. To właśnie oni wymyślili termin „sanus per aquam” czyli „relaks przez wodę”. Dokładnie oznaczało to szereg zabiegów pielęgnujących ciało wykorzystujących właśnie wodę, a także błoto lecznicze czy algi.

Dziś SPA to nie tylko zestaw zabiegów kosmetycznych, ale wręcz filozofia, która ma pomóc nam - choć na chwilę - wyrwać się z codziennego zabiegania i nawału obowiązków. Często zapominamy, że relaks jest tak samo ważny jak praca. Prowadzimy siedzący tryb życia, spędzamy wiele godzin przy komputerze, jesteśmy codziennie narażeni na stres, a odpoczynek odkładamy „na później”. Po wielu miesiącach takiego funkcjonowania, nasz organizm jest po prostu wyczerpany. Dajmy mu więc szansę na regenerację. :)

Czy weekend w SPA może wpłynąć korzystanie na nasze zdrowie?

Zdecydowanie tak! Nawet dwa dni, podczas których możemy „oderwać się” od szeregu codziennych obowiązków i całkowicie skupić się na sobie. Ma to ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Dobrze przygotowany pakiet zabiegów SPA to relaks holistyczny - liczą się nie tylko wykonywane masaże i zabiegi upiększające. Tak samo ważna jest towarzysząca im atmosfera wyciszenia, muzyka w tle, zapach olejków eterycznych, czy dobra zielona herbata :). Liczy się więc każdy szczegół. Dlatego też warto wybierać taki hotel SPA, który dba o gości właśnie w ten sposób. Bardzo ważne jest też położenie ośrodka SPA. Najlepsze będzie takie miejsce, w którym po wykonanych zabiegach, będziemy mogli wybrać się na spacer, popływać w basenie lub skorzystać z innego rodzaju aktywności (nordic walking, pilates, joga). Pobyt w SPA nad morzem, jest więc idealnym rozwiązaniem. :)

Połączenie działania leczniczego, relaksującego i upiększającego to prawdziwy detoks dla organizmu. „Ładuje akumulatory” i może (a nawet powinien) być początkiem znaczących zmian w naszym codziennym życiu. Pobyty w hotelach SPA nie są już postrzegane jako luksus, a oferta SPA jest coraz częściej „szyta na miarę”. Na taki wyjazd decydują się więc przyjaciółki, rodziny z dziećmi, małżeństwa, a także single. Najważniejsze jest to, żeby ten właśnie czas zaplanować z myślą o sobie. A resztę (czyli program takiego pobytu) zostawmy w rękach specjalistów. :)

Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim dobry humor. Poza tym wygodną odzież i dobrą książkę, a może również odtwarzacz MP3 i ulubioną muzykę? Po prostu wszystko to, co lubimy i możemy zapakować do walizki. Potem wystarczy „tylko” wyłączyć służbowy telefon i zostawić w domu służbowego laptopa. I dać sobie szansę na odrobinę przyjemności! Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellnes Medical Spa.

Banners

Oferty