ZRELAKSUJ SIĘ NAD BAŁTYKIEM | Kormoran MedispaRowy

ZRELAKSUJ SIĘ NAD BAŁTYKIEM

ZRELAKSUJ SIĘ NAD BAŁTYKIEM

Wakacje już niebawem, dlatego czas najwyższy zaplanować wczasy. Każdy z nas jest inny, a co za tym – ma odmienne oczekiwania względem wypoczynku. Na szczęście turystyka bardzo się rozwinęła i daje coraz więcej możliwości. Dzięki temu, możliwe jest trafienie w gusta nawet najbardziej wymagających wczasowiczów, a co ciekawe, nie trzeba wcale daleko szukać. Dziś dowiesz się jaki wypoczynek jest najkorzystniejszy dla wszystkich zapracowanych, zestresowanych i żyjących w ciągłym biegu. Badania przeprowadzane przez europejskich naukowców dowodzą, że najlepsze działanie kojące nasze nerwy ma połączenie dużej dawki promieni słonecznych z szumem fal. Spędzając wczasy nad morzem najskuteczniej się zrelaksujesz, a co więcej – zadbasz również o swoje zdrowie.

Postaw na sport

Podczas pływania i zmagania się z falami morskimi, poprawisz swoją kondycję i jednocześnie zadbasz o zgrabną sylwetkę. Warto również podkreślić, że sport w dużym stopniu przyczynia się do redukowania stresu oraz zapobiega wadom postawy. Ten ostatni aspekt powinien być szczególnie istotny dla tych, którzy znaczą część dnia spędzają siedząc. Nawet jeśli nie przepadasz za pływaniem, dobrze ci zrobią spacery czy biegi po piaszczystej plaży.

Korzystaj z kąpieli słonecznych

Choć nie każdy jest amatorem opalania, nie unikaj słońca! Jego promienie pobudzają nasz organizm do produkcji witaminy D, której niestety mamy często zbyt mało. Przyczynia się ona bowiem do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i zapobiega wielu chorobom, w tym również depresji.

Już kilka dni wsłuchiwania się w szum fal morskich, świeże powietrze i solidna dawka promieni słonecznych w połączeniu z aktywnością fizyczną w znaczącym stopniu przyczynia się do obniżenia poziomu stresu w organizmie. Każdy potrzebuje choć chwili wytchnienia, relaksu i odcięcia się od natłoku codziennych obowiązków. Korzystając z tego, co oferuje nam natura, wrócisz do pracy z nową energią, a twoje działania staną się o wiele bardziej efektywne.

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellnes Medical Spa.

Banners

Oferty