Rezerwuj online

Joga dla początkujących, czyli zacznij ćwiczyć sam!

  1. Strona główna
  2. Joga dla początkujących, czyli zacznij ćwiczyć sam!
Poznaj szczegóły
Zdjęcie w tle
13 paź 2015

Nie potrzebujesz kursu i nauczyciela, jogę możesz zacząć ćwiczyć od zaraz. Wystarczą dobre chęci i mata – to wszystko czego na samym początku potrzebujesz. Chcesz wzmocnić i rozciągnąć mięśnie, zapobiec bólom pleców, spalić kalorię, wyciszyć się? Jeżeli na te pytania odpowiesz twierdząco, nie wahaj się ani chwili.

Przede wszystkim należy obalić mity, które niektórych skutecznie zniechęcają do rozpoczęcia samodzielnych ćwiczeń. A więc:

  • Samodzielne ćwiczenia są niebezpieczne dla naszego zdrowia

To na pewno kłamstwo! Krzywdę możemy wyrządzić sobie tylko, kiedy tych ćwiczeń będziemy unikać. Siedzenie osiem godzin przed komputerem na pewno nam nie pomaga!

  • Niedokładność w ćwiczeniach sprawia, że nie czujesz korzyści z ćwiczeń

Precyzja nie jest tak ważna, jak chęci. Ważne, aby w ogóle zacząć. A przecież możesz ćwiczyć zawsze - przed pracą, podczas wczasów nad morzem wieczorem i z przyjaciółmi!

  • Ćwiczyć musisz tylko z instruktorem

Aby dowiedzieć się, jak wykonywać ćwiczenia, wystarczy Internet/dobry podręcznik, niekoniecznie instruktor. Przewodnik może okazać się potrzebny. To prawda, ale jeżeli to jest twoja jedyna wymówka, aby nie rozpocząć przygody z jogą…

Najważniejsze to po prostu zacząć. Opanowanie podstaw może być początkiem pięknej przygody. Stres, rozkojarzenie, zbyt dużo pracy i za mało czasu dla siebie? Już wiesz, że mamy dla Ciebie lekarstwo!

Pozdrawiamy,  Załoga Kormoran Wellnes Medical Spa

 

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!