Rezerwuj online

Masaż stemplami lawendowymi

  1. Strona główna
  2. Masaż stemplami lawendowymi
Poznaj szczegóły
Zdjęcie w tle
25 sie 2017

Masaż stemplami ziołowymi pochodzi z Tajlandii, gdzie jeststosowana już ponad 400 lat. Według tajskiej tradycji mieszankę leczniczych ziół zawija się w bawełniany materiał, a następnie podgrzewa  i aplikuje na ciało poprzez masaż. 

Specjalne stemple wykonywane są z roślinnych surowców najwyższej jakości, co zapewnia ich skuteczność. W zależności od rodzaju mieszanki stemple mogą zawierać kwiaty, nasiona, naturalne zioła, olejki, sólmorksą czy inne składniki, które wzmocnią działanie masażu.

Stemple podczas masażu mają potrójny efekt: zapachowy, termiczny oraz bezpośrednie  działanie substancji aktywnych, zawartych w składnikach. Właśnie dlatego masaż stemplami daje tyle przyjemności.

Nasz hotel spa wellness oferuje masaż stemplami lawendowymi: zgodnie z tajska tradycją w mieszance prócz lawendy znajduje się sól morska oraz inne przynoszące ukojenie składniki, które dobierane są z należytą starannością. 

Co daje masaż stemplami lawendowymi?

Przede wszystkim masaże stemplami uśmierzają ból, napięcie mięśni, usuwają toksyny i pobudzają organizm do regeneracji oraz odbudowy komórkowej. Skóra jest lepiej odżywiona, bardziej jędrna i elastyczna. Masaże stemplami poprawiają formę tkanki mięśniowej, świetnie regenrują ją po wysiłku fizycznym i pomagają jej się rozluźnić. Masaże tego typu działają także na układ krwionośny i limfatyczny: ułatwiają odpływ krwi żylnej zmniejszając opór w tętnicach oraz ułatwia pracę serca.

Wydzielany w trakcie zabiegu zapach lawendy i ciepło pomagają się odprężyć i zrelaksować łagodząc tym samym objawy stresu. Wszystko to ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Dzięki temu masaże stemplami są kojące zarówno dla ducha jak i ciała.

Odwiedzając hotel spa nad bałtykiem, prócz relaksujacych spacerów brzegiem morza, warto rozważyć oddanie się takiemu zabiegowi, bowiem masaż stemplami to doskonały sposób na odprężenie. W końcu po ciężkiej pracy każdy z nas zasługuje na trochę relaksu, który pozwoli nam nabrać sił i motywacji do dalszych działań. 

Pozdrawiamy, Załoga Kormoran Wellness Medical SPA

 

newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!